Ludzie nie umawiają się już na spotkania czy nie skrzykują na eventy dzwoniąc do siebie czy wysyłając smsy, tylko zakładają wydarzanie na Facebooku

Facebook ma już 1 mld aktywnych użytkowników miesięcznie

Poinformował o tym sam Mark Zuckerberg poprzez Facebooka. To dokładnie 10x więcej niż Google+.

Popularność Facebooka zaczęła intensywnie rosnąć w 2008 roku. Wtedy portal miał 100 mln aktywnych użytkowników, czyli tyle ile Google+ we wrześniu tego roku. Przez wcześniejsze 4 lata – szło to dosyć powoli.

Jednak 2009 rok przyniósł już nie 100, a 350 mln użytkowników miesięcznie. Dalej było jeszcze lepiej. Rok 2010 zamknął się liczbą 500 mln, a 2011 – 750 mln. Jednak ten rok to prawdziwy przełom, Facebook po raz pierwszy przekroczył 1 mld użytkowników na miesiąc. Jesteśmy pod wrażeniem tym bardziej, że są to użytkownicy aktywni, a nie tylko zarejestrowani.

Dużą zasługę mają w tym wszystkim smartfony, bowiem większość ruchu na Facebooku została wygenerowana na różnego rodzaju urządzeniach mobilnych. Mark Zuckerberg napisał, że „Pomaganie miliardowi ludzi w utrzymywaniu kontaktu jest niewiarygodne i uczące pokory. To coś, z czego jestem najbardziej dumny”. Nic dziwnego, zwłaszcza że twórca najpopularniejszej strony w Sieci ma dopiero 28 lat.

Jeżeli pod uwagę weźmiemy liczby okazuje się, że co 7 mieszkaniec naszego globu ma konto na Facebooku. Nieźle, zwłaszcza że całe Chiny nie mają do niego dostępu.