Hybryda z Windows 8 dla prawdziwych twardzieli

Panasonic wprowadza CF-C2, nowy model wzmacnianego notebooka marki Toughbook, który można przekształcić w tablet. Został on zaprojektowany z myślą m.in. o mobilnych pracownikach z branży handlowej, ochrony zdrowia oraz inżynierach. Urządzenie, działające już w oparciu o system operacyjny Windows 8, znajdzie się w sprzedaży w grudniu 2012 r.

Konstrukcja obudowy komputera pozwala na łatwą zamianę notebooka w tablet. Dzięki uchwytowi na spodzie urządzenia ważącego 1,8 kg, można trzymać je jedną ręką, a drugą obrócić ekran. Wielofunkcyjność CF-C2 sprawia, że komputer znajduje zastosowanie przy zadaniach, które wymagają dużej mobilności i szybkiego wprowadzania danych, m.in. podczas wizyt przedstawicieli handlowych u odbiorców lub lekarzy u pacjentów.

Za komfort pracy mobilnej odpowiada również bateria podtrzymująca pozwalająca na wymianę wyczerpującej się baterii podstawowej nową bez wyłączania urządzenia. Oprócz standardowej 6-ogniwowej baterii zapewniające 11 godzin pracy, możliwe jest zastosowanie baterii 3-ogniwowej lub 9-ogniwowej, dzięki której urządzenie działa nawet 15 godzin.

Ekran CF-C2 jest pokryty warstwą antyrefleksyjną, umożliwiającą pracę nawet w bardzo jasnym otoczeniu. Dodatkowe udogodnienie stanowi czujnik światła dostosowujący jasność obrazu do panujących wokół warunków. Sam monitor posiada przekątną 12,5 cala i umożliwia wielodotykowe sterowanie przy użyciu 5 palców.

Komputer działa w oparciu o procesor trzeciej generacji Intel Core i5-3427U vPro o częstotliwości 1,8 GHz z możliwością rozszerzenia do 2,8 GHz dzięki technologii TurboBoost. Razem z 4 GB pamięci operacyjnej pozwala to na sprawne wykorzystanie nawet najbardziej wymagających aplikacji. Nowy Toughbook jest wyposażony w 500-gigabajtowy dysk twardy, który opcjonalnie może zostać zastąpiony przez dysk SSD o pojemności 128 lub 256 GB.

Komputer jest wyposażony w przednią kamerę o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, która pozwala na utrzymanie komunikacji wideo czy nagrywanie filmów. Dodatkowo, w urządzeniu może zostać zamontowana tylna kamera HD o rozdzielczości 2048 x 1536. Nieprzerwany dostęp do potrzebnych danych w każdym czasie i miejscu zapewnia użytkownikowi bezprzewodowa karta sieciowa. Urządzenie jest również wyposażone w najnowszą technologię Bluetooth w standardzie 4.0, która zwiększa szybkość nawiązywania połączenia i odległość przy której urządzenia mogą się połączyć oraz zmniejsza pobór energii. Opcjonalnie można zainstalować modem 3G oraz kartę do komunikacji bliskiego zasięgu (NFC). W zależności od innych preferencji odbiorcy, dzięki portom USB w standardzie 2.0 i 3.0, portowi szeregowemu, LAN, VGA i HDMI, do CF-C2 można podłączyć dodatkowe urządzenia peryferyjne. Nowy model Toughbooka cechuje typowa dla marki wytrzymałość – jest w stanie przetrwać upadek z wysokości 76 cm czy zalanie klawiatury, a ekran LCD jest wykonany ze wzmacnianego szkła.

„CF-C2 to jeden z najbardziej elastycznych, wydajnych i wytrzymałych notebooków klasy „business” dostępnych na rynku. Dzięki możliwości przekształcenia w tablet, długiemu czasowi pracy baterii oraz szerokim możliwościom konfiguracyjnym, urządzenie to stanowi doskonałe narzędzie dla specjalistów pracujących mobilnie.” — mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

Toughbook CF-C2 będzie dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od grudnia 2012 roku, w cenie od 10 900 złotych netto.

0
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.