Hybrydy przywrócą siłę rynkowi komputerów PC

iPad i Macbook Air to największy szał w elektronice użytkowej, a komputery PC mają się dobrze, lecz... coraz gorzej. Analitycy są zdania, że Windows 8 to zmieni.
IdeaPad Yoga

IdeaPad Yoga

Windows 8 radzi sobie znakomicie zarówno z interfejsem dotykowym, jak i myszką i klawiaturą. Dlatego też stworzono nowy rodzaj komputera: hybrydy, które są zarówno laptopami, jak i po odpowiednim złożeniu, tabletami. Przykładami takich urządzeń są ThinkPad Twist, IdeaPad Yoga, Surface czy XPS 12. Zdaniem IHS iSuppli, te urządzenia skutecznie odwrócą uwagę konsumentów od zwykłych tabletów. –

Wydaje mi się, że hybrydy mają potencjał, by przykuć uwagę konsumenta. Kluczowym czynnikiem będzie cena, w porównaniu do tabletu — twierdzi Craig Stice z IHS iSuppli.

Niestety, wszystkie zapowiedziane hybrydy są bardzo drogie. I to może być ich problemem. –

Hybrydy nie napędzą wzrostu rynku PC, dopóki są droższe niż 700 dolarów. Poniżej tej ceny zaczną się wspaniale sprzedawać — twierdzi Mikako Kitagwa z Gartnera.

Według badań Intela, większość ankietowanych jest zainteresowana tabletami, a 44 procent z tych ankietowanych bierze pod uwagę hybrydę. Intel zapewnia, że pracuje nad obniżaniem cen komputerów. –

Uważamy, że dobra hybryda da ludziom duży przekrój możliwości. Zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie konsumentów, wydaje nam się też, że i firmom się one spodobają — twierdzi Karen Regis, szef marketingu ultrabooków w Intelu.

0
Źródło: Gadget Lab
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.