Intel Extreme Masters w Katowicach!

Intel i ESL sprowadzają mistrzostwa świata w cybersporcie do Polski.

Piotr Uszok, prezydent Katowic – stolicy Górnego Śląska, przywiązuje dużą wagę do promocji nowych technologii, w tym także tych związanych z grami komputerowymi.

„Stawiamy na rozwój, również poprzez zabawę” – mówi Piotr Uszok, prezydent Katowic. „Wiele osób sądzi, że gry komputerowe to strata czasu. Myślę, że to błędne podejście. Imprezy takie jak Intel Extreme Masters pokazują, że są ludzie, którzy uczynili z tego swoją pracę i doskonale się realizują robiąc to co lubią. Bardzo się cieszę, że największe na świecie wydarzenie dla graczy komputerowych odbędzie się w Katowicach” – dodaje.

Zawodnicy będą rywalizowali grając w dwie gry: StarCraft II z pulą nagród 32 tysiące USD oraz League of Legends z pulą nagród 50 tysięcy USD. W przypadku pierwszej z nich pojedynki będą odbywały się w formule jeden na jednego. Natomiast w League of Legends zawodnicy będą grali w pięcioosobowych zespołach. Główny turniej Intel Extreme Masters jest zarezerwowany dla zawodowych graczy posiadających sponsorów. Część z nich zakwalifikowała się poprzez eliminacje internetowe, pozostali będą mogli wziąć udział w otwartych elimanacjach na miejscu. Udział w Intel Extreme Masters Katowice będą mieli zagwarantowany mistrzowie Polski w obu grach.

Organizatorzy imprezy zadbali aby publiczność również się nie nudziła.

„Przygotowaliśmy całą masę atrakcji dla osób, które odwiedzą Intel Extreme Masters Katowice. Każdy kto przyjdzie zobaczyć zmagania najlepszych graczy na świecie będzie mógł zajrzeć do Intel Experience Zone, spróbować swoich sił w amatorskim turnieju e-sportowym lub obejrzeć pokaz najnowszych gier” – wylicza Krzysztof Pikiewicz, CEO firmy Turtle Entertainment Polska, współorganizatora Intel Extreme Masters Katowice.

Co dokładnie będzie można zobaczyć w Intel Experience Zone?

„Intel Experience Zone zainteresują się nie tylko entuzjaści elektronicznej rozrywki, ale również wszyscy miłośnicy nowych technologii. Poza wieloma atrakcjami przygotowanymi dla fanów e-sportu jak np. możliwość jazdy symulatorem bolidu Formuły 1, zaplanowaliśmy m.in. prezentację najnowszych Ultrabooków oraz komputerów osobistych wyposażonych w najnowsze procesory Intel Core trzeciej generacji” – zapowiada Stanisław Góralczyk, Central Eastern Europe Consumer Marketing Manager w firmie Intel.

Intel Extreme Masters to impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Poza publicznością, która przychodzi zobaczyć na żywo zmagania najlepszych graczy komputerowych na świecie wiele osób ogląda turniej w telewizji internetowej ESL TV. ESL szacuje, że transmisja z imprezy dotrze do ponad 4 milionów ludzi z ponad 170 krajów.

Wybór Polski na gospodarza imprezy z pewnością wpłynie na popularyzację gamingu w naszym kraju. Polacy od kilku lat zajmują czołowe miejsca na najważniejszych turniejach e-sportowych. Katowice są miastem w którym organizacja tego typu wydarzeń wydaje się być naturalna. Spodek to w dalszym ciągu jedna z najlepszych sal widowiskowo-sportowych w Polsce, a same Katowice w ostatnich latach przeżywają dynamiczny rozwój. Poprzez realizowane inwestycje, a także zwiększenie oferty kulturalnej stolica Górnego Śląska to jedno z ciekawszych miast w naszym kraju.

„Nie było zbyt wiele takich okazji żeby zaprezentować się przed własną publicznością na wielkich imprezach, na które przyjeżdżaliby gracze z całego świata, więc jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że przyspieszy to rozwój polskiego e-sportu i w niedalekiej przyszłości będziemy mieli okazję zobaczyć więcej takich imprez.” – powiedział Artur „Nerchio” Bloch, jeden z czołowych graczy StarCraft II w Europie i zdobywca drugiego miejsca w Intel Extreme Masters w Kolonii.

Intel Extreme Masters to prestiżowy cykl turniejów gier komputerowych, organizowany przez Electronic Sports League (ESL). Intel jest sponsorem tytularnym cyklu. Łączna pula nagród w katowickim turnieju wynosi 82 tysiące USD. W całym sezonie na nagrody przeznaczonych zostanie 728 tysięcy USD. Poza pieniędzmi zawodnicy będą walczyli o punkty rankingowe. Najlepsi gracze sezonu zagrają na Mistrzostwach Świata Intel Extreme Masters, które odbędą się w marcu 2013 r. w Hanowerze. Obecny sezon Intel Extreme Masters otwarto w Kolonii, podczas największych targów gier komputerowych na świecie – gamescom. Przed imprezą w Katowicach, w dniach 22 – 25 listopada 2012, turniej zawita do Singapuru.