Kaspersky przejmuje udziały w firmie G Data

Zwrot na rynku antywirusów?

Natalya Kaspersky na pokładzie G Daty

Natalya Kaspersky na pokładzie G Daty

Natalya Kaspersky, obecnie właścielka firmy InfoWatch Holding, obejmuje 16,8 % udziałów w niemieckiej spółce branży antywirusowej G Data Software AG. Udziały pochodzą od różnych akcjonariuszy, w szczególności od Funduszu Venture Capital z Berlina. Natalya Kspersky zostanie wcielona do rady nadzorczej spółki na najbliższym październikowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Współpraca pomiędzy G Data i Natalyą Kaspersky sięga roku 1996, kiedy to współzałożyciel spółki poznał ją na targach Cebit w Hanowerze. Natalya stała wówczas na czele innego antywirusowego giganta – Kaspersky Lab. Nie stanowiło to jednak żadnej przeszkody aby te dwie organizacje podjęły wspólną walkę przeciwko wirusom – podpisując umowę technologiczną.

Natalya Kasperski jest jedną z najbardziej utytułowanych, współczesnych kobiet w światowej branży IT. W ciągu zaledwie 18 lat, wraz z jej byłym mężem, Eugene’em Kaspersky, przekształcili się ze startup’u w lidera branży bezpieczeństwa, zatrudniając ponad 2500 pracowników na całym świecie. Jednakże na początku tego roku Natalya Kaspersky sprzedała swoje udziały w spółce Kaspersky Lab.