Klawiatury mechaniczne w e-sporcie

Firma Logitech wprowadza na rynek nowy produkt z dedykowanej graczom serii G: Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard. Ten model poddano szczegółowym testom. Miłośnicy gier mogą więc być pewni, że podczas gry klawiatura pozwoli im w pełni kontrolować sytuację, nie odciągnie uwagi od tego co dzieje się na ekranie i nie opóźni reakcji.

Jednak większość osób nie pamięta lub po prostu nie wie co to jest klawiatura mechaniczna.

Klawiatura mechaniczna, jak nazwa wskazuje, korzysta z mechanicznych przełączników do aktywacji klawiszy. Normalna klawiatura pod każdym przyciskiem ma gumową membranę, która reaguje na nacisk. W przeciwieństwie do membrany gumowej, przełączników mechanicznych jest bardzo dużo rodzajów; każdy z nich ma inne właściwości nacisku i miejsca reakcji co powoduje, że każdy może znaleźć klawiaturę pasującą mu najbardziej. Konieczność umieszczenia mechanicznego przełącznika pod każdym klawiszem powoduje, że klawiatura może sporo ważyć. Wersje „tenkeyless” (bez klawiatury numerycznej) ważą przeważnie około kilograma. Nie jest to problemem jeśli klawiaturę mamy w domu i zawsze sobie tam leży, ale jeśli chcemy ją ze sobą gdzieś zabrać to zawsze musimy się liczyć z noszeniem tej dodatkowej wagi.

Źródło

:

http://www.makoweabc.pl/2012/06/przesiadka-na-klawiature-mechaniczna/

Teraz kilka słów na temat nowego modelu.

Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard zaprojektowano z myślą o graczach. Do przetestowania tego modelu zaprosiliśmy przedstawicieli różnych środowisk: profesjonalnych graczy, amatorów gamingu oraz dziennikarzy. Chcieliśmy mieć pewność, że nasz najnowszy produkt nie tylko spełni, ale wręcz przekroczy oczekiwania.

Powiedział Mark Starrett, senior global product manager w firmie Logitech.

Klawiatury mechaniczne znane są ze swojej głośności, jednak w tym modelu zastosowano tłumiący dźwięk pierścień. Wszystkie klawisze są podświetlane białym światłem LED – w zależności od upodobań można wybrać jeden z czterech stopni jasności bądź całkowicie je wyłączyć. Podświetlenie klawiszy WASD oraz strzałek może być regulowane niezależnie od pozostałych przycisków.

Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard użyłem po raz pierwszy na MLG Summer Arena. Spojrzałem na swój creep score po zakończeniu turnieju, był wyższy niż zwykle. Zazwyczaj do nowej klawiatury trzeba się dość długo przyzwyczajać – z tym modelem dzieje się to bardzo szybko. Nawet przez myśl nie przechodzi mi by zamienić ją na jakąś inną.

Powiedział NYJacky z Team Curse.

Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard będzie dostępna w USA na początku listopada oraz Europie na początku grudnia 2012. Sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 599,99 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.