Microsoft staje się bardziej jak Apple

W corocznym liście do udziałowców Microsoftu, Steve Ballmer przyznał, choć oczywiście nie wprost, że jego firma czerpie biznesowe inspiracje od Apple'a.
Steve Ballmer zmienia profil Microsoftu

Steve Ballmer zmienia profil Microsoftu

Trzy flagowe produkty Microsoftu – Windows 8, Windows Phone 8 oraz Xbox 360 – będą oferować ujednolicony interfejs użytkownika, Modern UI. Nie będą więc wyglądać zupełnie inaczej, jak do tej pory, ale właśnie na wzór produktów Apple – będą odznaczać się własnym, stałym stylem. Do tego firma z Redmond niedługo wprowadzi na rynek swój własny tablet Microsoft Surface, który ma być sporą konkurencją w tym segmencie rynku, a przecież po Sieci krążą pogłoski o tym, że szykowany jest także smartfon z linii Surface. Do tego Microsoft pozostaje oczywiście producentem akcesoriów komputerowych, takich jak myszy i klawiatury.

W liście do udziałowców, Ballmer napisał:

– To wpływa na to, w jaki sposób prowadzimy firmę, jak rozwijamy nowe doświadczenia, i jak wprowadzamy produkty na rynek zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorstw. To znaczący krok ku zmianie tego co robimy, oraz jak widzimy samych siebie – jako firmę sprzętowo-usługową.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.