Microsoft zaczyna wysyłać tablety Surface RT!

Premiera nowego tabletu odbędzie się za 3 dni. Wtedy zobaczymy m.in. Windows 8 oraz właśnie tablety Windows RT – z procesorami ARM.

Jest duża szansa, że osoby które zamówiły odpowiednio wcześniej te urządzenia, dostaną je jeszcze przed oficjalną prezentacją. To dla Microsoftu bardzo ważna chwila, bowiem system Windows od dawna nie przeszedł tak gruntownych zmian, a opinie na jego temat są skrajnie różne – od absolutnej krytyki, po skrajny zachwyt.


Ponadto Microsoft dotąd nie miał zbyt wiele wspólnego ze sprzętem – nie licząc peryferiów typy myszy i klawiatury. Tymczasem Surface (dokładniej Surface RT) to „komputer” Microsoftu, który nie ma na sobie logotypu innego producenta.

Przypominamy, że nowy tablet Microsoftu który po doczepieniu klawiatury zamienia się w komputer dostępny będzie w dwóch wersjach. Surface RT dostępny jest już teraz. W jego wnętrzu znajdziemy procesor ARM i system Windows RT, który umożliwia uruchamianie aplikacji dostępnych ze sklepu Microsoftu. Osoby, które chcą posiadać pełnoprawny komputer powinny zainteresować się modelem Surface. Bazuje on na procesorze Intela, ma lepsze parametry (ekran, więcej RAM-u) i przede wszystkim działa pod kontrolą Windows 8, który może uruchamiać wszystkie aplikacje – nie tylko te ze Sklepu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.