Najnowszy Volkswagen Golf z procesorem Tegra

Siódma generacja popularnego kompaktu to nie tylko nowe rozwiązania mechaniczne, ale również kompletnie nowa elektronika, na czele z układem Nvidii.
Wnętrze nowego VW Golfa i niewidoczna Nvidia Tegra 3

Wnętrze nowego VW Golfa i niewidoczna Nvidia Tegra 3 odpowiedzialna za multimedia

Volkswagen zaprezentował na targach motoryzacyjnych w Paryżu najnowszą generację modelu Golf, zajmującego trzecie miejsce na liście najlepiej sprzedających się samochodów na świecie. Nowy Golf, dostępny w salonach już tej jesieni, jest niżej zawieszony, szerszy i dłuższy niż poprzednia edycja. Oprócz bardziej przestronnego wnętrza i efektywniejszych silników posiada zupełnie nowy system multimedialny, zarządzany przez mobilny procesor Nvidia Tegra.

Podobnie jak współczesne smartfony, nowy Golf jest wyposażony w działającą w czasie rzeczywistym nawigację Google, wspomaganą interaktywnymi grafikami. Wszystko obsługiwane oczywiście za pomocą ekranu dotykowego. W wersjach Golfa z bogatszym wyposażeniem, procesor Tegra zarządza również modułami telefonu, tunera, sześciokanałowego wzmacniacza oraz odtwarzacza DVD.

Oprócz najnowszego Golfa, procesor Tegra zarządza już multimediami w nowym modelu Audi A3, a wkrótce zagości w kolejnej odsłonie Skody Octavia.

Procesory Nvidia można znaleźć w wielu samochodach, w tym Tesla Model S, Audi A7 i Lamborghini Aventador.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.