Nexus 7 32 GB z obsługą 3G, Android 4.2 i nowy smartfon LG Nexus 4

Pod koniec miesiąca ma się odbyć konferencja firmy Google. Jak dotąd wiedzieliśmy, że zostanie na niej zaprezentowany nowy smartfon – LG Nexus 4 (następca Galaxy Nexusa). Okazuje się, że te informacje były mocno niekompletne.

LG Nexus 4 będzie kolejnym smartfonem z „czystym” Androidem. Tym razem za jego produkcją stoi firma LG. Urządzenie od frontu nie różni się niczym szczególnym od obecnego na rynku Galaxy Nexusa produkcji Samsunga. Tył wgląda dosyć nietypowo. Zmienił się ekran. Zamiast 4,65 cala mamy 4,7 cala, zamiast AMOLED – LCD. Rozdzielczość – 1280×768 pikseli. Ponadto 2-rdzeniowy układ zostanie zastąpiony 4-rdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon APQ8064 taktowanym zegarem 1,5 GHz. Pamięć RAM – zamiast 1 GB aż 2 GB. Pamięć flash to 16 GB, o kracie SD nie wiadomo nic. Poprawi się również aparat – z 5 Mpix do 8 Mpix. Bateria jak w Galaxy S III – 2100 mAh.

Urządzeniem ma zarządzać Android 4.2, czyli odpowiedź Google na iOS 6. System wprowadzi m.in. tryb panoramiczny, który w przypadku aparatu iPhone 5 robi dosyć duże wrażenie. Niestety póki co to wszystkie szczegóły, jakie pojawiły się na ten temat.

Kolejną niespodzianką jest premiera nowych wersji tabletu z serii Nexus 7. Pojawi się przede wszystkim edycja wyposażona w 32 GB pamięci flash (obecnie Nexus występuje w wersjach 8/16 GB). Ponadto zostanie dodana obsługa 3G (dokładniej HSPA+), bo dotychczasowe modele działały tylko z Wi-Fi. Ostatnią nowością jest 10-calowy tablet Nexus 10 wyposażony w ekran o rozdzielczości 2560×1600 pikseli. Więcej na jego temat przeczytacie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.