Nowy iMac ma 21,5″ oraz 27″ i zaledwie 5 mm grubości

Seria iMac już od dłuższego czasu prezentowała się niemal tak samo. Każda nowa premiera to kosmetyczne zmiany w wyglądzie i rozbudowa podzespołów. Tym razem jest inaczej.

Oczywiście i tym razem firma Apple postanowiła odświeżyć konfigurację sprzętową. Najnowszy iMac dostępny jest w dwóch rozmiarach. 27 cali o rozdzielczości 2560×1440 pikseli oraz 21,5 cala o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Oba mają kąty widzenia na poziomie 178 stopni. Ponadto procesory: Core i5 lub Core i7, pojemność dysków do 3 TB i standardowo aż 4 porty USB 3.0.

Ciekawostką jest użycie czegoś o nazwie „Apple Fusion Drive”, czyli dysku SSD o pojemności 128 GB oraz klasycznego HDD – 1 lub 3 TB. Jak twierdzi pan Schiller, za wykorzystanie tych urządzeń odpowiada oprogramowanie. Gdy takie hybrydowe rozwiązanie nam nie odpowiada, możemy je wymienić na pamięć flash o pojemności 768 GB. Naturalnie nie za darmo.

Nowe komputery iMac dostaniemy w komplecie z myszą oraz klawiaturą bezprzewodową. Podstawowa wersja 21,5 cala ma procesor i5 i 8 GB pamięci RAM – cena to 1299 dolarów. Edycja 27 cali zaczyna się od 1799 dolarów i w tym przypadku dostajemy Core i5 2,9 GHz i tyle samo pamięci RAM. W kwestii kart graficznych mamy GeForce GT 640M (21,5 cala) oraz GTX 660M (27 cali) – obie karty wyposażone w 512 MB pamięci GDDR5.

Aby uzyskać polskie ceny – musimy jeszcze chwilę poczekać. Ale można to zrobić samemu. Wystarczy je przemnożyć przez oficjalny kurs dolara, a potem dodatkowo przez losowo wybraną liczbę. To powinno być w miarę wiarygodne.

Prawdziwym zaskoczeniem jest jednak obudowa, która na krawędziach ma zaledwie 5 mm. Oczywiście im bardziej w stronę środka ekranu, tym komputer jest grubszy. Jednak Apple unika jak ognia zdjęć, na których widać owe wybrzuszenie – widać je tylko na jednej z miniaturek. Nowe komputery iMac pojawią się w sprzedaży pod koniec listopada (model 21,5 cala) i w grudniu (model 27 cali).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.