Padają kolejne rekordy w overclockingu

W zeszłym tygodniu znani overclockerzy wzięli udział w maratonie zorganizowanym przez zespół ROG w głównej siedzibie firmy ASUS. Do czterech rekordów, o których informowaliśmy wcześniej, dołączyły dwa kolejne – w wPrime 1024M i AquaMark 3.
Podkręcany zestaw niekoniecznie wygląda jak normalny komputer PC

Podkręcany zestaw niekoniecznie wygląda jak normalny komputer PC

Rekordowe wyniki zostały ustanowione przez 12 i Smoke, członków grupy TeamRU, przy współpracy z Andre Yangiem z ROG.

Czterordzeniowy rekord świata w wPrime 1024M

W teście wPrime 1024M 12 i Smoke osiągnęli rekordowy wynik 109 sekund i 937 milisekund. Uzyskali go przy użyciu chłodzonego ciekłym azotem procesora 3-ciej generacji Intel Core i7-3770K, taktowanego zegarem 6,617GHz oraz pamięci RAM G.Skill. Jako płytę główną wykorzystano ROG Maximus V Extreme, która wyposażona jest w komplet funkcji ułatwiających przetaktowywanie i zapewnia odpowiednią wytrzymałość komponentów. Istotnym dodatkiem jest przycisk OC Key, który pozwala na monitorowanie i regulację ustawień na poziomie sprzętowym niezależnie od zasobów systemu.

Rekord wydajności procesora graficznego AquaMark 3

Kolejnym sukcesem TeamRU jest wynik 556303 punktów w popularnym benchmarku testującym możliwości kart graficznych AquaMark 3. Nowy rekord jest wyższy od poprzednio ustanowionego o 17945 punktów. Do testu wykorzystano kartę graficzną Asus HD 7970 GHz Edition przetaktowaną do 1600MHz, pamięć 1850MHz GDDR5 oraz procesor 3-ciej generacji Intel Core i7-3770K taktowany zegarem 6,851GHz – wszystko chłodzone azotem, współpracując z płytą ROG Maximus V Extreme.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.