PadFone 2 – nowa hybryda od Asusa z czterordzeniowym Snapdragonem S4

Wprowadzając pierwszą generację PadFona, Asus zadziwił rynek. Dziś smartfon chowany w tablecie nie robi już tak wielkiego wrażenia.

Mimo tego Asus postanowił wydać na rynek drugą generację swojej hybrydy, nazywając ją… PadFone 2. W nowym urządzeniu zastosowano czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 z taktowaniem 1,5 GHz oraz zmieniono budowę tabletu.

Smartfon wyposażono w 4,7-calowy wyświetlacz Super IPS+ o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli z warstwą Gorilla Glass, natomiast po podłączeniu stacji dokującej, użytkownik ma do dyspozycji powierzchnię o przekątnej 10 cali, ale rozdzielczości tylko 1280 x 800 pikseli. Zdjęcia i filmy wykonujemy 13-megapikselowym aparatem cyfrowym, a wideorozmowy poprowadzimy dzięki 1,2-megapikselowej kamerze. Dodatkowo stacja (czyli tablet) także posiada kamerę z przodu. Asus zadbał o łączność LTE, WiFi i Bluetooth, a także o 2 GB pamięci RAM i 16, 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci flash.

Bateria 2140mAh w smartfonie zapewnia nawet do 16 godzin rozmów w trybie 3G i 13 godzin przeglądania sieci przez Wi-Fi. Dodatkowo bateria 500mAh w stacji dokującej PadFone 2 Station gwarantuje do 36 godzin rozmów w połączeniach 3G. Wbudowana bateria stacji dokującej jest też wystarczająco pojemna, aby umożliwić trzykrotne pełne ładowanie baterii telefonu. Nad wszystkim czuwa system operacyjny Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich.

To hybrydowe urządzenie dostępne będzie na polskim rynku jeszcze w tym roku. Ceny to 699 euro za wersję 16 GB, 799 euro za model 32 GB lub 899 euro za 64-gigabajtowe urządzenie wraz ze stacją dokującą.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.