Plus przeprasza za gigantyczną awarię sieci komórkowej (aktualizacja!)

W dniu dzisiejszym doszło do uszkodzenia światłowodu w Białymstoku, co skutkowało odcięciem transmisji sygnału do wielu stacji 2G i 3G w północno-wschodniej Polsce.
Awaria sieci Plus w Białymstoku i okolicach

Awaria sieci Plus w Białymstoku i okolicach

Oświadczenie firmy Polkomtel, operatora sieci Plus, publikujemy w całości, w niezmienionej formie:

Dziś w godzinach porannych doszło w Białymstoku do uszkodzenia dzierżawionego od Exatela dużego łącza transmisyjnego sieci Plus. W wyniku awarii odcięta została transmisja do dużej liczby stacji 2G oraz 3G na terenie Białegostoku oraz w północno-wschodniej Polsce.

Plus podjął już działania by do usunięcia awarii zapewnić łączność zastępczą, a właściciel uszkodzonego światłowodu, czyli firma Exatel, pracuje obecnie nad przywróceniem zerwanej transmisji.

Wstępne ustalenia wskazują, że powodem awarii było uszkodzenie światłowodu przechodzącego przez skrzyżowanie, na którym prowadzone są prace budowlane.

Operator sieci Plus przeprasza wszystkich klientów za wszelkie trudności związane ze wspomnianym powyżej incydentem.

Aktualizacja:

Plus poinformował, że

awaria w Białymstoku, o której informowaliśmy w powyższym komunikacie została usunięta wczoraj ok. godz. 22 i od tego momentu sieć Plus w północno-wschodniej Polsce pracuje tak samo, jak to miało miejsce przed opisywanym wydarzeniem.

Awarię spowodowali robotnicy prowadzący prace budowlane na skrzyżowaniu przy ul. Andersa w Białymstoku, którzy uszkodzili dwa światłowody dzierżawione przez operatora sieci Plus od firmy Exatel.
0
Źródło: Plus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.