Ponad 950 zarzutów dla dwóch Torunian, którzy sprzedawali nielegalne oprogramowanie

Funkcjonariusze z Torunia skierowali do prokuratora prawie 100-tomową sprawę z wnioskiem o sporządzenie aktu oskarżenia w sprawie związanej z piractwem komputerowym.
Policja aresztowała dwóch Torunian, którzy handlowali nielegalnym oprogramowaniem

Policja aresztowała dwóch Torunian, którzy handlowali nielegalnym oprogramowaniem

W tym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej Policji przesłali do prokuratury Centrum-Zachód materiały dotyczące oszustwa i wystąpili z wnioskiem

o sporządzenie aktu oskarżenia wobec dwóch mieszkańców Torunia (55 i 44 letniego) oraz 28-letniego mieszkańca powiatu.

Śledczy udowodnili, że dwóch z podejrzanych, od września 2008 roku do października 2010 roku, działając w porozumieniu, oferowało do sprzedaży nielegalne oprogramowanie wystawiając je jako legalne na różnych portalach internetowych. Zachętą dla kupujących była cena, o jedną trzecią niższa niż za oryginalny program. Działając w ten sposób mężczyźni sprzedali prawie tysiąc programów

i wyłudzili od pokrzywdzonych ponad milion złotych.

W trakcie postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1000 płyt z oprogramowaniem komputerowym. Biegły sądowy stwierdził jednoznacznie, że ponad 950 zbadanych przez niego płyt było nieautentycznych. Teraz mężczyznom może grozić kara do 8 lat więzienia.

0
Źródło: KWP Bydgoszcz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.