„Smartfon Microsoftu? Nic nam o tym nie wiadomo!”

Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że Microsoft wkrótce zaprezentuje własny smartfon, który będzie konkurował z produktami partnerów. Nokia uważa jednak, ż to mało prawdopodobne.
Stephen Elop

Stephen Elop

Nic mi nie wiadomo na temat ich własnego telefonu, nic na to nie wskazuje. Ale mogą tak zrobić, jeżeli to uznają za słuszne — twierdzi Stephen Elop, dyrektor generalny Nokii. Dodał też, że przyjaźń z Microsoftem nie zawsze jest łatwa. –

Mieliśmy trudne momenty, ale robimy to, co do nas należy. Jeżeli chodzi o nasze fundamentalne zobowiązania wobec siebie w kontekście Windows Phone, wykonujemy dla nich wspaniałą pracę, a oni z nami blisko współpracują — dodaje Elop.

Dyrektor Nokii dodał też, że taktyka Nokii przy okazji Lumii 800 była błędna. Produkt był dostępny w tej samej formie globalnie, co, jego zdaniem, nie pozwoliło na opracowanie smartfonu dopasowanego do danego regionu i oferty danego operatora komórkowego.

Jeżeli chodzi o tablet Surface, Nokia nie czuje się urażona. –

Rozumiem po co im Surface. Już od dawna mówili, że sprzęt nie jest tak wspaniały i piękny, jak powinien być. Pokazują innym poprzeczkę: wszyscy mają być co najmniej równie dobrzy — twierdzi Elop.

0
Źródło: AllThingsD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.