Sony Nexus X na zdjęciach – nowy smartfon od Google?

Jak dotąd Google miał w swojej ofercie tylko jeden smartfon z serii Nexus. Początkowo tworzył je z HTC, potem z Samsungiem.

Jakiś czas temu przez Sieć przeszła plotka, że tym razem Google zaprezentuje kilka nowych smartfonów, które zastąpią rocznego już Samsunga Galaxy Nexus. Tym razem zamiast jednego wskazanego producenta, miało być ich kilku, a każdy z nich miał posiadać w swojej ofercie własnego Nexusa. To co miało łączyć te telefony to „czysty” Google Android, bez dodatkowych funkcji typu TouchWiz/Sense.


Plotka była średnio autentyczna, gdyż w Sieci pojawiały się informacje tylko o jednym nowym Nexusie – od LG. Pisaliśmy o nim wielokrotnie, ale w skrócie: 4-rdzeniowy Snapdragon, ekran IPS 4,7 cala i 2 GB pamięci RAM. Były zdjęcia i wszyscy są już niemal pewni, że premiera odbędzie się 29 października.

Teraz znów nie mamy pewności, czy nowy Nexus będzie tylko jeden. W Sieci właśnie pojawiły się zdjęcia smartfona Sony. Ma duży ekran, przyciski dotykowe na ekranie LCD i czystego Androida, a więc wszystkie cechy smartfonów z serii Nexus. Jest zatem szansa, ze 29 października zobaczymy nie jednego Nexusa, a przynajmniej dwa.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.