Sprzedaż komputerów z Windows 8 udaremniona

Wczoraj informowaliśmy was, że sklep HSN postanowił nie czekać na oficjalną premierę komputerów z Windows 8 i rozpoczął już ich sprzedaż. Microsoft nie mógł tego tolerować.
Oferta sklepu HSN, zanim ją usunięto

Oferta sklepu HSN, zanim ją usunięto

Niestety, HSN zaprezentował swoją ofertę bez wsparcia czy autoryzacji firmy Microsoft. Microsoft i duzi przedstawiciele handlowi szykują się do rozpoczęcia sprzedaży urządzeń z Windows 8 26.10, nie przed tą datą. Po tym, jak Microsoft dowiedział się o promocji w HSN, skontaktowaliśmy się z nimi i poprosiliśmy o wycofanie oferty, z uwagi na to, że do dnia 26.10, premiery Windows 8, pozostało nieco czasu – czytam w oficjalnym oświadczeniu Microsoftu, w którym cytowane jest też stanowisko Acera, producenta oferowanych przez HSN komputerów: Jesteśmy podekscytowani wspieraniem Windows 8 za pomocą wspaniałych ofert Acera i Gateway’a, które zaprezentujemy 26 października, ale ta oferta od HSN jest przedwczesna, zażądaliśmy więc jej natychmiastowego usunięcia”.

Faktycznie, wszystkie komputery z Windows 8 zniknęły z oferty HSN. Pozostały tylko krótkie filmiki informujące jak używać nowego systemu oraz dokumentacja prowadzonej na żywo sprzedaży. Nie wiadomo, czy sprzedane komputery zostaną wysłane klientom.

>

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.