„Tablety z Windows 8 są zdecydowanie zbyt drogie”

Tablety Surface, inne tablety i hybrydy... wszystko to zapowiada się cudownie. Ale patrząc na ceny tych urządzeń, niektórzy wątpią w ich sukces. W tym analityk IDC.
Pięknie. Ale drogo...

Pięknie. Ale drogo…

Problemem jest to, że te urządzenia są za drogie. Zobaczcie, jak sobie radziły tablety droższe od iPada. Nie radziły sobie wcale — twierdzi Bob O’Donnel z IDC. Faktycznie, ceny niektórych urządzeń są zaporowe. Hybryda notebooka i tabletu, IdeaPad Yoga, ma kosztować od 1099 dolarów. Nawet najtańsze z zapowiedzianych jak dotąd urządzeń, czyli Iconia W510, ma kosztować 500 dolarów. A różnica między tymi dwoma urządzeniami jest znaczna: Yoga ma posiadać procesor Core i, a Iconia „tylko” Atom Clover Trail. Oba urządzenia będą pracować pod kontrolą Windows 8.

Jeszcze większe problemy mogą mieć tablety z Windows RT. System ten nie pozwala na instalowanie jakichkolwiek aplikacji na Pulpicie. Dostępne będą wyłącznie fabrycznie preinstalowane (w tym Office 2013). Dodatkowe gry i aplikacje będzie można pobierać wyłącznie ze sklepu Windows Store, wyłącznie w nowym interfejsie Modern. Smartbooko-tablet Yoga 11, z procesorem Tegra 3 i systemem Windows RT, ma kosztować 799 dolarów.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.