Wspomnienia jak żywe nawet za 50 lat

Panasonic chwali się jakością swoich płyt Blu-ray.

Każdy chce żeby jego wspomnienia zachowały się jak najdłużej. Dzięki płytom Panasonic Blu-ray Disc zdjęcia i filmy ze ślubu, narodzin dziecka, rodzinnych spotkań lub z ciekawych podróży można przechowywać nawet przez 50 lat. Tymczasem standardowe pamięci USB oraz dyski twarde wystarczają tylko na 5 – 10 lat. Na tak długą wytrzymałość nośników Panasonic wpływa wyspecjalizowana technologia produkcji, która wykorzystuje nieorganiczne substancje, odporne na promieniowanie UV oraz wilgoć. Natomiast utwardzana powłoka podnosi ich odporność na zarysowania i wydłuża ich trwałość. Potwierdzeniem wysokiej wytrzymałości i jakości płyt Panasonic jest certyfikat instytutu badawczego TÜV Rheinland.

Przy 50GB pojemności jedna płyta Blu-ray jest w stanie pomieścić tyle samo danych co 10 płyt DVD. Ponadto można na nich przechowywać jednocześnie pliki o różnych formatach zapisu – od dokumentów i zdjęć, po utwory muzyczne oraz filmy wideo. Sam proces nagrywania jest również o wiele wygodniejszy – płyty Panasonic Blu-ray Disc nagrywają się trzy razy szybciej niż płyty DVD (osiągają prędkość do 216 Mb na sekundę). Dane mogą być zapisywane w jakości HD i odtwarzane w tym samym formacie bez pogorszenia obrazu oraz dźwięku.

W ofercie Panasonic dostępne są dwa rodzaje płyt Panasonic Blu-ray Disc: do nagrywania (Recordable) oraz do wielokrotnego zapisu (Rewritable). Oba rodzaje w zależności od formatów zapisywanych plików są dostosowane do nagrywania danych lub filmów. Płyty oferują pojemność od 25 do 50 GB z trzema prędkościami nagrywania – 2x, 4x, 6x. Dokładna specyfikacja produktów jest dostępna na stronie: http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/3141764/module/general/compare/productsCategory.html