Będzie Microsoft Office dla iPhone i Androida!

Na pakiet przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Aplikacje mają się pojawić na początku przyszłego roku.

Microsoft Office dla iPhone, iPada, smartfonów i tabletów z Androidem właśnie został potwierdzony. Nie jest to oficjalna informacja od Microsoftu, ale z pewnych źródeł redaktorów The Verge, które dodatkowo są potwierdzone przez zrzuty ekranu.

Jak dotąd z możliwości pakietu Office mogli korzystać głównie użytkownicy Windows oraz OS X. Potem Office w postaci Word, Excel i Power Point trafił na smartfony z Windows Phone 7 jak i na tablety Surface RT. Wygląda na to, że Microsoft w końcu otworzył się na pozostałe systemy.

Na Androida jak i iOS została udostępniona m.in. usługa SkyDrive. Teraz dołączy do nich Office, a to oznacza że właściciele komputerów Windows nie będą specjalnie zobligowani do korzystania z komórki/tabletu z systemem Microsoftu i odwrotnie.

Co ważne – pakiet będzie darmowy. Będzie też wymagał założenia konta Microsoft, które umożliwi synchronizację dokumentów ze SkyDrive, czyli m.in. z komputerem stacjonarnym czy dowolnym innym urządzeniem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.