Błyskawiczne udostępnianie plików w Nokia Asha

Nokia Asha 205 to wszechstronny telefon dla miłośników serwisów społecznościowych, wyposażony w klawiaturę QWERTY i nowy klawisz sprzętowy Facebook. Z kolei Nokia 206 wyróżnia się odważną kolorystyką i wyjątkowo długim czasem czuwania do 47 godzin. Oba telefony posiadają Slam — nową funkcję do szybkiego udostępniania plików.

Firma Nokia zaprezentowała dwa nowe telefony komórkowe w przystępnych cenach, umożliwiające komfortowe przeglądanie stron internetowych. Nokia Asha 205 i Nokia 206 są dostępne w wersjach obsługujących jedną lub dwie karty SIM i oferują nowe funkcje społecznościowe oraz możliwości udostępniania ulubionych plików. Oba telefony łączą w sobie ciekawe wzornictwo i długi czas działania baterii — cechy, z których słyną produkty marki Nokia.

Nowa funkcja Slam do szybkiego udostępniania plików

Nokia Asha 205 i Nokia 206 to pierwsze telefony komórkowe zawierające funkcję Slam firmy Nokia. Slam umożliwia niemal natychmiastowe udostępnianie multimediów — takich jak zdjęcia i pliki wideo — osobom znajdującym się w pobliżu. Slam działa z większością telefonów komórkowych wyposażonych w łączność Bluetooth, bez potrzeby uprzedniego ich powiązania. Odbiorca nie musi mieć telefonu wyposażonego w funkcję Slam. Do wymiany plików przy użyciu nowej funkcji wystarczy kilka kliknięć. Przesyłanie trwa szybciej niż w przypadku standardowej łączności Bluetooth i nie wiąże się z opłatami za transmisję danych przez Internet.

„Najnowsze telefony firmy Nokia zapewniają użytkownikom nowe sposoby wyrażania swojego stylu dzięki designowi, kolorystyce i innowacyjnym funkcjom, takim jak Slam” — wyjaśnia Timo Toikkanen, executive vice president w dziale Mobile Phones firmy Nokia. „Urządzenia firmy Nokia cieszą się zaufaniem konsumentów ze względu na wysoką jakość. Oba nowe modele spełniają oczekiwania konsumentów, a ponadto oferują funkcje internetowe, dzięki którym można obniżyć koszty”.

Nokia Asha 205: wszechstronny telefon społecznościowy

Telefon Nokia Asha 205 ma klawiaturę QWERTY. Zawiera także nowy, specjalny klawisz Facebook, zapewniający najszybszy dostęp do profilu w tym serwisie. Dzięki aplikacjom eBuddy Chat i Twitter oraz obsłudze popularnych kont e-mail, takich jak Gmail, użytkowników telefonu Nokia Asha 205 dzieli od ulubionych serwisów zaledwie kilka kliknięć.

Inne ważne funkcje telefonu Nokia Asha 205:

  • powiadomienia ekranowe aplikacji eBuddy, dzięki którym można na bieżąco śledzić konwersacje z komunikatorów;
  • pełny pakiet mobilnych aplikacji rozrywkowych, w tym 40 bezpłatnych gier EA do pobrania oraz dziesiątki tysięcy innych aplikacji dostępnych w Sklepie Nokia;
  • obsługa jednej lub dwóch kart SIM
  • Technika EasySwap firmy Nokia, która umożliwia zmianę kart SIM bez wyłączania telefonu;
  • czas czuwania: do 37 dni z jedną i do 25 dni z dwiema kartami SIM.

Telefon Nokia Asha 205 jest dostępny w kolorze niebieskim, amarantowym i pomarańczowym.

Nokia 206: Internet bez ograniczeń

Nokia 206 zawiera klasyczną klawiaturę alfanumeryczną oraz wyświetlacz o przekątnej 2,4″, dzięki któremu można przeglądać strony internetowe oraz korzystać z gier lub z komunikatorów. Bezpośrednio z ekranu głównego można szybko przechodzić do serwisów Facebook i Twitter. Telefon Nokia 206 jest dostępny w różnych kolorach, takich jak niebieski, amarantowy i żółty. Stanowi propozycję dla osób, które cenią sobie znaną, łatwą obsługę, ciekawe wzornictwo oraz wszystkie zalety mobilnego Internetu.

Inne ważne funkcje telefonu Nokia 206:

  • technika fotograficzna optymalizująca zdjęcia robione aparatem 1,3 MP do udostępniania w serwisie Facebook;
  • pełny pakiet aplikacji społecznościowych i rozrywkowych, w tym eBuddy Chat, WhatsApp oraz w prezencie pakiet 10 aplikacji w wersjach komercyjnych;
  • obsługa jednej lub dwóch kart SIM
  • technika EasySwap firmy Nokia, która umożliwia zmianę kart SIM bez wyłączania telefonu;
  • czas czuwania: do 47 dni z jedną i do 28 dni z dwiema kartami SIM.

W nowych telefonach wykorzystano pełnię możliwości internetowej platformy Nokia Xpress. Przy użyciu technologii pracy w chmurze firmy Nokia zmniejsza ona ruch danych nawet o 90%, dzięki czemu dostęp do Internetu staje się tańszy. Telefony te zawierają też aplikację internetową Nokia Nearby, za pomocą której można znaleźć w okolicy ciekawe miejsca, takie jak restauracje, sklepy, a także bankomaty.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.