Domena CyanogenMod.com skradziona, złodziej chce 10 000 dolarów

Wczoraj świętowali wydanie 10 wersji CM, a dziś mają poważny problem. Jeden z developerów przywłaszczył sobie domenę CyanogenMod.com.

Już na początku opublikowanej informacji ekipa CyanogenMod podkreśla, że bardzo ufa ludziom zgromadzonym wokół projektu. Chcą oni, żeby wszyscy uważali się za część zespołu, bo tylko taka postawa gwarantuje ciągły rozwój CM. Najwyraźniej coś poszło nie tak.

Z nieznanych przyczyn jeden z członków CyanogenMod postanowił na własną rękę zaopiekować się domeną. W związku z tym dostęp do strony jest niemożliwy. Nie działają również wszystkie maile. Obecnie uruchomiona została domena

CyanogenMod.org

. Będzie ona funkcjonowała do czasu przywrócenia starego adresu. Niezależnie od całej sytuacji wciąż działa adres, spod którego można pobierać oprogramowanie, czyli

get.cm

.

UPDATE:

Sprawca zamieszania skontaktował się z zespołem CM i zobowiązał się przekazać domenę. Zrezygnował również z konieczności zapłaty 10 000 dolarów. Ciekawe co go przekonało? Niezależnie od tego zaczyna obowiązywać adres z końcówką.org, a stara domena będzie tylko aliasem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.