Google Drive dla Androida i iOS znacznie usprawniony

Aplikacja doczekała się zupełnie nowego interfejsu arkuszy kalkulacyjnych i możliwości importu plików.

Kto choć raz spróbował edytować lub chociaż podejrzeć arkusz z poziomu Androida czy iOS – mógł być mocno rozczarowany. Interfejs edytowania w żaden sposób nie był przystosowany do niewielkich ekranów i wyglądał jak proteza aplikacji zrobiona na kolanie. Osoby, które korzystały z Windows Phone i aplikacji Excel wiedzą, że można to było zrobić znacznie lepiej.

Na szczęście Google poprawia swoje błędy. Użytkownicy iPhone i iPad dostali aktualizację do wersji 1.2, zaś posiadacze Androida – do wersji 1.1.470.11. Najważniejszą zmianą jest zupełnie nowy interfejs arkuszy kalkulacyjnych, który w końcu jest wygodny. Ponadto możemy obserwować zmiany wprowadzane przez innych użytkowników. Pełna lista zmian w przypadku Androida prezentuje się następująco.

  • Edytuj arkusze kalkulacyjne Google w nowym natywnym edytorze.
  • Edytuj zawartość tabel w edytorze dokumentów Google.
  • Formatowanie jest zachowywane podczas kopiowania i wklejania w Dokumentach Google.
  • Wystarczy kliknięcie, aby uruchomić tryb edycji w Dokumentach Google.
  • Dodawaj skróty na ekranie głównym do plików i folderów na Dysku, aby ułatwić ich otwieranie.
  • Funkcja wysyłania linków obsługuje teraz kopiowanie linku do schowka.

Bardzo przydatna jest również funkcja dodawania skrótów do pulpitu – zarówno dokumentów jak i folderów. To znacznie ułatwi pracę, gdy często korzystamy z jednego dokumentu. Problem w tym, że w żaden sposób nie możemy zlokalizować tej funkcji, czy któremuś z was udało się ją dojrzeć?