Jest prosty sposób na uruchomienie LTE w Google Nexus 4

Wystarczy wejść w ukryte menu konfiguracyjne i zmienić profil sieci komórkowej.

Oficjalnie nowy Nexus wspiera jedynie HSPA+. To dosyć rozczarowujące dla większości amerykańskich użytkowników, bowiem tamtejsze sieci 3G nie oferują tak dobrej przepustowości jak europejskie. Właśnie dlatego obsługa LTE jest w USA tak głośno omawiana.

Po kilku dniach ekipa serwisu iFixit odkryła, że we wnętrzu smartfona Google znajduje się układ, który jest w stanie – w teorii – obsłużyć sieci 4G. Jednak później pojawia się kilka „specjalistycznych” opinii, że z samej obecności chipu LTE nic nie wynika i Nexus 4 prawdopodobnie zostanie z obsługą HSPA+.

Jednak użytkownicy forum XDA znów byli górą i udowodnili, że uruchomienie LTE jest możliwe. Co ciekawe – jest banalnie proste. Wystarczy wejść w wybieranie numeru i wpisać na klawiaturze *#*#4636#*#*, wejść w opcję „Informacje o telefonie”, a następnie z menu wybrać LTE. To wszystko, na potwierdzenie tych słów – poniższe wideo.

Wiele wskazuje na to, że nie wszyscy skorzystają z możliwości LTE. Standard (o ile można to tak określić, bo częstotliwości jest łącznie 25) w każdej sieci działa na innej częstotliwości. W Polsce jest to Band 3 (1800 MHz) choć i tak nie u wszystkich operatorów. Tymczasem

Nexus 4 obsługuje tylko Band 4

(1700/2100 MHz), więc z wysokich transferów mogą się cieszyć tylko nieliczni.