Meizu MX2 – nadchodzi najładniejszy smartfon z Androidem

Chińska firma Meizu już poprzednim modelem MX udowodniła, że potrafi tworzyć telefony o nieprzeciętnym wyglądzie.

Do Sieci wyciekły właśnie kolejne zdjęcia nowego smartfonu z Androidem firmy Meizu. Model MX2 pod względem designu może nie mieć sobie równych. Fotografie pokazują, że jest znacznie cieńszy od modelu MX, a jego przednia część wygląda jak gigantyczny ekran. Boki urządzenia ozdabia prosta, biała ramka, a tył prawdopodobnie będzie czarny. Ale jak dotąd nikt nie widział drugiej strony urządzenia.

Parametry techniczne to wciąż niepotwierdzone informacje. Meizu MX2 ma mieć ekran o rozdzielczości 1280×760 pikseli i 4-rdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,6 GHz. Inne źródła podają, że będzie to równie wydajny 2-rdzeniowy układ Cortex-A15. Innymi słowy, na braki mocy nie powinniśmy narzekać. Wiadomo też, że MX2 ma aparat o rozdzielczości 8 Mpix, baterię o pojemności 1930 mAh oraz 2 GB pamięci RAM.

Smartfon ma działać pod kontrolą systemu Android 4.1 Jelly Bean. W Meizu podobnie jak u innych producentów w MX2 znajdziemy nakładkę systemową. Autorskie rozwiązanie Meizu nazywa się Flyme UI 2.0. Oficjalna premiera – 27 listopada. Cena ma wynosić 2499 yuanów, co przy obecnym kursie daje nam 1280 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.