Nvidia: 1/3 naszych przychodów pochodzi już spoza rynku PC

Jeszcze kilka lat temu Nvidia kojarzyła się tylko z jednym – super wydajne karty graficzne i przede wszystkim rynek PC.

Jednak rynek PC kurczy się od jakiegoś czasu – jest zjadany przez urządzenia mobilne typu smartfony oraz tablety. Stąd przychody firm związanych z komputerami w ostatnim czasie zostały mocno uszczuplone – pisaliśmy m.in. o poważnych problemach AMD.

Tymczasem Nvidia już od jakiegoś czasu interesuje się rynkiem mobilnym, który aktualnie podbija serca użytkowników. Efektem tych starań jest m.in. procesor Tegra 3. W efekcie producent w trzecim kwartale tego roku osiągnął przychód na poziomie 1,2 mld dolarów. 30% z tej kwoty pochodzi spoza rynku PC i z pewnością duża w tym zasługa procesorów Tegra, które trafiły m.in. do HTC One X oraz tabletu Google Nexus 7.

Ponadto układ Tegra 3 trafia m.in. do tabletów z Windows RT, a szef Nvidii przewiduje że rynek tabletów będzie rósł co roku o 100%. Wygląda na to, że karty graficzne dla PC będą z roku na rok stanowiły coraz mniejszą część przychodów Nvidii. Wszystko to wina tabletów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.