Pozbądź się trojana, który wyłudza pieniądze

Oprogramowanie wyłudzające pieniądze zagraża milionom użytkowników wysyłając fałszywą wiadomość od policji.
Tak łatwo żerować na cudzym zaufaniu...

Tak łatwo żerować na cudzym zaufaniu…

BitDefender udostępnił bezpłatne narzędzie do usuwania trojana „Piracy”, który zainfekował miliony użytkowników na całym świecie wyświetlając fałszywy komunikat policji oskarżając ich o piractwo.

Użytkownik zainfekowany Trojan.Ransom.IcePol może zainstalować narzędzie Bitdefender i usunąć złośliwe oprogramowanie ze swojego komputera i przywrócić jego poprawne działanie odwiedzając stronę: http://download.bitdefender.com/removal_tools/BDRemoval_Trojan_Ransom_IcePol.exe i uruchamiając narzędzie w trybie awaryjnym.

„Trojan Piracy korzysta z tego samego efektu nagłego wstrząsu i strachu, jakiego ludzie doświadczają, kiedy słyszą syrenę policyjną i widzą za sobą migające światła, w momencie zatrzymania”, powiedział szef badań Bezpieczeństwa Bitdefender Alexandru Balan. ”

Trojan skanuje adres IP ofiary, mówi jej, że wiadomość pochodzi od policji, a następnie oskarża go o popełnienie przestępstwa, którego się dopuścił, być może nawet o tym nie wiedząc. W przeciwieństwie do starszych programów tego typu grożących grzywną za nielegalną pornografię, ten konkretny Trojan skupia się na naruszeniu praw autorskich, co jest bardzo skuteczne.”

Straty z piractwa liczy się w miliardach dolarów rocznie, a miliony komputerów na całym świecie zawiera pirackie pliki, oprogramowanie, muzykę, filmy itp. Trojan Piracy może znaleźć więc ofiary w prawie każdym kraju, wśród każdej grupy społecznej.

Trojan zastrasza użytkownikom zlokalizowanymi w ich języku komunikatami pochodzącymi z urzędów policyjnych w krajach takich jak USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Holandii i Rumunii. Cyberprzestępcy każą swoim ofiarom zapłacić kwotę aż 200 dolarów, czasem przeliczoną na walutę lokalną. Aby dodać wiarygodności fałszywej wiadomości FBI, ostrzegają nawet o oszustwach płatniczych za pośrednictwem fałszywego alarmu.

Pochodzące z Rosji oprogramowanie wyłudzające tzw. Ransomware jest klasą złośliwego oprogramowania wykorzystywanego do wyłudzeń, które blokuje dostęp do zarażonego komputera, prosząc o pieniądze, aby usunąć ograniczenie.

0
Źródło: BitDefender
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.