Sound Blaster Z już w Polsce

Stale rozwijający się świat rozrywek multimedialnych na komputerach PC stawia coraz to nowe wyzwania nie tylko przed projektantami efektów graficznych, ale również konstruktorami odpowiedzialnymi za dźwięk.

Najwyższe oczekiwania względem dźwięku nie są już typowe wyłącznie dla najbardziej zapalonych melomanów – dziś każdy gracz oraz fan kina domowego oczekuje efektów dźwiękowych, które pozwolą mu zanurzyć się w świecie ulubionej gry czy filmu. Naprzeciw tym oczekiwaniom od wielu lat próbuje wychodzić firma Creative, twórca legendarnych kart Sound Blaster. Pierwsza karta z najnowszej serii Z trafia właśnie na półki sklepowe w Polsce. Mnogość rozwiązań technologicznych wykorzystanych podczas tworzenia karty Sound Blaster Z ma gwarantować realistyczne efekty audio oraz wysoką jakość i czystość odtwarzanego dźwięku.

Kluczowym komponentem nowych kart dźwiękowych Sound Blaster z serii Z jest procesor dźwięku i głosu – Sound Core3D. Został on zaprojektowany do współpracy z technikami SBX Pro Studio Pro. Technika ta pozwala nie tylko na odtwarzanie realistycznego, przestrzennego dźwięku, ale również na pełną personalizację efektów audio – każdy użytkownik może je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i gustów. Mając świadomość, jak istotny jest krystalicznie czysty dźwięk podczas komunikacji – zarówno w grach typu MMO jak i podczas konferencji prowadzonych poprzez aplikacje typu VoIP (np. Skype) – Creative udostępnia swe autorskie technologie CrystalVoice, mające zapewnić czysty i bogaty dźwięk bez zakłóceń i pogłosu. Karta Sound Blaster Z wyposażona została również w zewnętrzny mikrofon Sound Blaster z układem formowania wiązki, umożliwiającym rozmowy z wykorzystaniem zestawu głośnomówiącego. Ten kompletny zestaw pozwala nie tylko na odbieranie, ale też i rejestrowanie dźwięku w wysokiej jakości.

Sound Blaster Z oferuje odstęp sygnału od szumu na poziomie 116 dB, co oznacza, że dostarczany przez nią dźwięk cechuje się jakością o 34,4 razy lepszą, niż ten pochodzący ze zintegrowanej karty dźwiękowej. Wzmacniacz słuchawek 600 Ohm oraz wsparcie przejścia 192kHz do wyjścia analogowego gwarantować mają dźwięk o dobrej jakości. Karta posiada również błyszczące podświetlenie LED i pozłacane złącze O/I. Pożytecznym dodatkiem jest przełącznik między słuchawkami a głośnikami, który obsługiwać można poprzez oprogramowanie Sound Blaster Control Panel – wyklucza to konieczność każdorazowego odłączania słuchawek w momencie przechodzenia na głośnik. Funkcje Dolby Digital Live i DTS Connect umożliwiają przesyłanie sygnału audio do dekodera lub zestawu kina domowego za pośrednictwem pojedynczego kabla, zapewniając uzyskanie efektownego dźwięku wielokanałowego 5.1 z dowolnego źródła.

Karta Sound Blaster Z dostępna jest już w sprzedaży w sieciach sklepów: MediaMarkt, Saturn, Komputronik, Agito, Vobis, Sferis oraz we wszystkich dobrych sklepach komputerowych w Polsce. Jej cena wynosi 399 PLN.

0
Źródło: Creative
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.