Technologia SSD trafia do kieszeni

Dyski SSD stają się coraz popularniejsze wśród użytkowników komputerów. Można je wykorzystać także jako rozwiązanie mobilne, biorąc pod uwagę większą odporność na wstrząsy oraz wyraźnie mniejszą wagę w porównaniu do tradycyjnych dysków talerzowych. Przykładem takiego rozwiązania jest przenośny dysk SSD Transcend ESD200.

Zbudowany z pamięci typu MLC NAND Flash dysk ESD200 można nabyć w pojemności 128 lub 256 gigabajtów. Nośnik do komunikacji z komputerem wykorzystuje interfejs USB 3.0 i jest w stanie odczytywać dane z szybkością do 260 MB/s, a zapisywać z szybkością do 225 MB/s. Dzięki wstecznej kompatybilności interfejsu USB 3.0, z dysku można korzystać także we współpracy z urządzeniami wyposażonymi w port poprzednich generacji.

Konstrukcja ESD200 pozbawiona jest ruchomych elementów, co czyni dysk znacznie odporniejszym na wstrząsy i upadki w porównaniu do przenośnych dysków HDD. Ponadto ESD200 mniej się nagrzewa i pracuje bezgłośnie. Te cechy oraz małe wymiary (9,2 cm x 6,2 cm x 1,05 cm) i waga (56 g) sprawiają, że nowy dysk firmy Transcend sprawdzi się jako przenośny nośnik danych.

Wraz z ESD200 dołączane jest etui chroniące powierzchnię obudowy przed zarysowaniami. Dodatkowo producent udostępnia darmowe oprogramowanie Transcend Elite do zarządzania, szyfrowania i tworzenia kopii zapasowych danych.

Sugerowana cena detaliczna dysku Transcend ESD200 o pojemności 128GB to 630 PLN, a wersji 256GB 1200 PLN.

Dyski Transcend ESD200 objęte są trzyletnią gwarancją producenta.

0
Źródło: Transcend
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.