ZTE Apache, smartfon z 8-rdzeniowym procesorem

We wnętrzu urządzenia ma pracować 8-rdzeniowy procesor ARM wyprodukowany przez firmę MediaTek.

Wg informacji portalu ChinaTimes procesor MediaTek MT6599 ma mieć 8-rdzeni i będzie produkowany przez TSMC w procesie 28 nm. Nie do końca wiadomo jakie będą to rdzenie. Część źródeł twierdzi, że będzie to Cortex-A7 lub A9, inne że Cortex-A15. Jeżeli będzie to A15 – możemy spodziewać się prawdziwej rewolucji w wydajności. Sądzimy jednak, że będzie to A7 lub A9 bo na rynku wciąż nie ma żadnego urządzenia nawet z 4-rdzeniowym procesorem Cortex-A15.

Jest też możliwość, że będzie to układ podobny do tego który ma być rzekomo zastosowany w Galaxy S IV. Łączy on w sobie 4 energooszczędne rdzenie Cortex-A7 i 4 wydajne – Cortex-A15. Telefon w zależności od obciążenia przełącza się pomiędzy nimi.

Jednak nawet mimo tego nie będzie można narzekać na brak wydajność. Pozostałe doniesienia na temat modelu Apache to ekran 1080p i kamera o rozdzielczości 13 Mpix. Nie zabraknie też łączności LTE, choć obecnie nic nie wiadomo na temat częstotliwości.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.