Bateria w Nokii Lumia 920 przetestowana, nie jest dobrze

Zastanawiałeś się jak długo może wytrzymać na baterii Nokia Lumia 920? Mamy niezbyt dobre informacje dla fanów. Wszystkie konkurencyjne smartfony działają znacznie dłużej bez ładowania.

Nokia już podczas premiery chwaliła się, że model Lumia 920 ma największą jak dotąd baterię w historii firmy. Brzmi nieźle, ale słowo „największa” to dokładnie 2000 mAh. Gdy popatrzymy na konkurentów okazuje się, że w Galaxy S III jest bateria 2100 mAh – podobnie jak w One X+. Note II ma nieprzyzwoite wręcz 3100 mAh. Tylko 8X i iPhone 5 mają mniejsze baterie. Odpowiednio – 1800 mAh i 1440 mAh.

Baterię w smartfonie zbadali specjaliści z GSM Arena, którzy jako jedni z nielicznych dysponują obszerną bazą zawierającą czas pracy na baterii wszystkich najnowszych smartfonów. Testy były przeprowadzone w trzech trybach – rozmowy telefonicznej, przeglądania stron oraz oglądania wideo.

Jeżeli chodzi o korzystanie z Sieci – najlepiej sprawdził się smartfon z… najmniejszą baterią. iPhone 5 wytrzymał niemal 10 godz. Lumia 920 – tylko 5 godz. 40 min. W trybie wideo najlepszy wynik osiągnęła Motorola RAZR MAXX – 16 godz. 35 min. iPhone znalazł się w czołówce z wynikiem 10 godz. 12 min. A Nokia? Środek stawki i czas 6 godz. 19 min.

Co ciekawe lepszy od Nokii okazał się nawet HTC Windows Phone 8X. Smartfon HTC ma podobne parametry i nieco mniejszą baterię – 1800 mAh zamiast 2000 mAh. Mimo wszystko okazał się lepszy od Lumii 920. W testach baterii HTC pokonał Nokię w każdej kategorii. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Powyższy wykres jest tylko wycinkiem wszystkich testów przeprowadzonych przez GSM Arena.

Powyższy wykres jest tylko wycinkiem wszystkich testów przeprowadzonych przez GSM Arena.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.