Lenovo ThinkPad Twist oraz ThinkPad Tablet 2 nareszcie w Polsce

Firma Lenovo Polska ogłosiła dziś wprowadzenie do oferty hybrydowego ThinkPad Twist oraz drugiej nowszej wersji tabletu ThinkPad. Nowe urządzenia działają z systemem Windows 8.

W 2012 roku Lenovo pokazało, że jest znaczącym graczem na polskim rynku. Nasze udziały w sprzedaży wzrosły o rekordowe 123 procent. Ten wynik pozwolił nam na zajęcie po trzecim kwartale 2012 roku drugiego miejsca na liście największych producentów — powiedział Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska –

Twist oraz biznesowy tablet to innowacyjne urządzenia, które pokazują w jakim kierunku rozwija się Lenovo. Prezentujemy nowoczesne i odważne rozwiązania, co potwierdza, że nasza mocna pozycja na rynku PC bazuje między innymi na solidnej ofercie produktowej.

ThinkPad Twist — hybrydowy komputer dla małych firm

ThinkPad Twist to jedno urządzenie które oferuje wiele użytecznych funkcji. Działa jako w pełni wydajny Ultrabook, który — po obróceniu górnej części — zmienia się w rozkładany tablet. ThinkPad Twist o przekątnej 12,5 cala udostępnia użytkownikom technologie niezbędne do służbowych zastosowań. Wydajną pracę z modelem ThinkPad Twist umożliwiają procesory do poziomu Intel Core i7 trzeciej generacji, system operacyjny do poziomu Windows 8 Pro, opcjonalna łączność 3G, pojemny dysk 500 GB lub SSD 128 GB, a także legendarna klawiatura ThinkPad. Dzięki działającej przez niemal cały dzień baterii oraz funkcji szybkiego wybudzania systemu jak w tabletach użytkownicy mogą pracować z tym modelem przez wiele godzin. Ten wydajny komputer zawiera też specjalne oprogramowanie dla małych firm, takie jak Lenovo Solutions for Small Business oparte na platformie Intel Small Business Advantage oraz usługa przechowywania plików w chmurze Lenovo Cloud Storage opracowana przez SugarSync.

Jasny (350 nitów) ekran IPS (matryca wykonana z odpornego na zarysowania szkła Gorilla Glass) o wysokiej rozdzielczości modelu ThinkPad Twist oraz technologia Dolby Home Theatre zapewniają dobry odbiór multimediów. Wideoprezentacje dla klientów i pełne akcji filmy HD można też oglądać na ekranie telewizora za pośrednictwem złącza mini-HDMI lub DisplayPort. Podobnie jak konsumencki model Yoga – Twist może pracować w różnych nowych trybach, takich jak podstawka, który świetnie nadaje się do współpracy na ekranie wielodotykowym.

ThinkPad Tablet 2 – lepsze rozwiązania dla biznesu

W Polsce debiutuje także ThinkPad Tablet 2, działający z systemem Windows 8 i procesorem Intel nowej generacji. Ten tablet działa przez ponad 10 godzin po jednym naładowaniu, waży około 0,6 kg, czyli mniej niż jego największy konkurent wśród tabletów. Sprzęt zawiera opcjonalne pióro cyfrowe do precyzyjnego wprowadzania danych, posiada także moduł 3G. Użytkownicy mogą pracować z nim w dowolny sposób, korzystając z funkcji obsługi wielodotykowej, pióra cyfrowego czy opcjonalnej klawiatury-stacji dokującej, dzięki której ThinkPad Tablet 2 działa jak komputer PC. ThinkPad Tablet 2 oferuje liczne możliwości w zakresie zarządzania, zabezpieczeń i usług korporacyjnych, dzięki którym menedżerowie IT mogą łatwo wdrażać te komputery w firmach.

Wszechstronny serwis i pomoc techniczna

Lenovo oferuje użytkownikom nowych urządzeń pełny pakiet usług, w tym rozszerzenie gwarancji z naprawą w domu lub w firmie właściciela, a także ochronę przed innymi uszkodzeniami. Objęte nią wybrane produkty są zabezpieczone przed skutkami przypadkowych upuszczeń, zalania cieczami, przepięć elektrycznych czy uszkodzeń ekranu.

Użytkownicy modelu ThinkPad Twist mogą korzystać z pełnego zestawu usług Lenovo Services for Small Business. Do wyboru są różne rozszerzenia gwarancji, ochrona przed przypadkowymi uszkodzeniami, usługa Keep Your Drive (zachowanie dysku twardego w razie awarii) oraz inne usługi ochronne zapewniające korzyści współczesnym małym firmom. Użytkownicy korzystający z pomocy technicznej Lenovo Premium Support mogą dodatkowo zwrócić się w razie potrzeby o pomoc zdalną lub telefoniczną do specjalistów.

Ceny i dostępność

ThinkPad Twist jest dostępny w Polsce od 1 grudnia za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo. Sugerowane ceny producenta zaczynają się od 3500 złotych. ThinkPad Tablet 2 będzie dostępny od 20 grudnia u partnerów biznesowych Lenovo – ceny rozpoczynają się od 2300 złotych dla użytkownika końcowego.

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.