McAfee przewiduje gwałtowny wzrost ilości ataków na Windows 8

Należący do Intela antywirusowy gigant jest zdania, że przyszły rok upłynie pod znakiem znajdywania luk bezpieczeństwa w Windows 8.
Nowy Windows to nowe wirusy

Nowy Windows to nowe wirusy

Według McAfee (plik PDF), w przyszłym roku będziemy świadkami „zwiększenia ilości metod ataków przeciwko Windows 8”. Firma przyznaje, że Windows 8 jest lepiej zabezpieczony niż poprzednie wersje tego systemu, tak dodaje, że nie oznacza to, że twórcy złośliwego oprogramowania i hakerzy nie znajdą metod na obejście tych zabezpieczeń.

Podziemny rynek cyberataków i zestawów złośliwego oprogramowania stał się dużo bardziej konkurencyjny niż trzy lata temu, co oznacza, że jest wysoce prawdopodobne, że złośliwe oprogramowanie wykorzystujące usterki w Windows 8 pojawi się szybciej, niż to dla Windows 7 po premierze tamtego systemu — czytam w raporcie. McAfee ostrzega również, że wiele ataków wykorzystuje „luki” w wiedzy samych użytkowników, przed czym nie zabezpieczy żaden z systemów.

McAfee zauważa również popularyzację aplikacji webowych. –

Jesteśmy pewni, że atakujący poświęcą swoją uwagę znajdowaniu dziur w HTML5. Ciężko ocenić ile czasu upłynie, zanim im się to uda — twierdzi w raporcie.

0
Źródło: McAfee
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.