— AMD jako pierwsza firma na świecie dostarcza sterowniki OpenGL ES dla komputerów osobistych oraz stacji graficznych

Nawet 2,3-krotnie wyższa wydajność kodu dzięki bibliotekom „Bolt” firmy AMD

Nowy zestaw narzędzi i bibliotek dla deweloperów

FirmaAMD ogłosiła dostępność pakietów narzędzi dla developerów AMD APP SDK 2.8 i AMD CodeXL, w celu dostarczenia im odpowiednich narzędzi i zasobów do akceleracji aplikacji za pomocą procesorów APU i kart graficznych firmy AMD. Narzędzia AMD APP SDK 2.8 i AMD CodeXL dają dostęp do próbek kodów, raportów, analiz, bibliotek i narzędzi pozwalających wykorzystać moc obliczeń heterogenicznych w języku OpenCL, C++, DirectCompute i innych.

AMD APP SDK 2.8 zawiera nowe szablony bibliotek „Bolt”

APP SDK 2.8 zawiera dziesiątki ulepszeń dla języka OpenCL, Aparapi i C++ AMP, które zapewniają znacznie większą wydajność w porównaniu do APP SDK 2.7 – średnio nawet 2,3-krotnie szybciej w dziewięciu kluczowych benchmarkach. APP SDK 2.8 zawiera również wstępną wersję nowych, otwarto-źródłowych bibliotek C++ o nazwie kodowej „Bolt”. „Bolt” ułatwia wykorzystanie właściwej wydajności i sprawności energetycznej przetwarzania heterogenicznego redukując jednocześnie długość linii kodu, za sprawą jednej, wspólnej ścieżki dla programowania kart graficznych i procesorów. Zorientowany na produktywność środowisk deweloperskich „Bolt” umożliwia programistom uzyskiwanie najlepszej wydajności na współczesnych platformach obliczeń heterogenicznych, a zarazem pomoże zwiększyć wydajność i ograniczy zużycie energii przy wykorzystaniu tego samego kodu na platformach zgodnych ze standardem HSA w przyszłości.

Zestaw zunifikowanych narzędzi dla deweloperów AMD CodeXL

CodeXL to zestaw narzędzi stanowiący fundament dla programistów i niezależnych dostawców oprogramowania, który pozwoli im wkroczyć w nową erę programowania równoległego poprzez wykorzystanie mocy obliczeniowej wysoce wydajnych jednostek przetwarzania procesorów, karty graficznych i procesorów APU firmy AMD w szerokiej gamie platform komputerowych. CodeXL łączy nowe funkcje, które pozwalają programistom w pełni wykorzystać wydajność układów firmy AMD, w tym wszechstronnego debugowania w kartach graficznych, profilowania karty graficznej i procesora, statycznej analizy OpenCL jądra i samodzielnego interfejsu użytkownika w systemie Windows i Linux dla lepszej dostępności i łatwiejszej nawigacji. W efekcie deweloperzy mogą powołać do życia rozwiązania o zadziwiającej szybkości działania, żywotności baterii oraz płynnej pracy wiodących na rynku aplikacji.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News