Pierwszy w Polsce bilet kolejowy w technologii NFC

SkyCash i Koleje Mazowieckie wprowadzają po raz pierwszy w Polsce możliwość zakupu biletów kolejowych poprzez płatności zbliżeniowe.

Pierwszy bilet na NFC

Pierwszy bilet na NFC

Od dziś użytkownicy SkyCash mogą już płacić komórką za „Bilet lotniskowy”, który pozwala na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich z Modlina do dowolnej stacji kolejowej

w Warszawie. Dedykowany jest również podróżnym, którzy chcą szybko i sprawnie dostać się do Modlina. Zakup biletu uprawnia ponadto do skorzystania z autobusów kursujących

na linii pomiędzy dworcem kolejowym i lotniskiem.

Pierwszy w Polsce system zakupu biletów kolejowych z wykorzystaniem technologii NFC pozwala błyskawicznie dokonać transakcji. Wystarczy zbliżyć telefon do jednego z plakatów informujących o „Bilecie lotniskowym” i potwierdzić zakup 4-cyfrowym kodem PIN. Z rozwiązania przyspieszającego proces zakupu mogą też korzystać posiadacze komórek, które nie obsługują standardu NFC. Należy wtedy zeskanować umieszczony na plakacie fotokod.

Integracja z technologią zbliżeniową i fotokodami pozwoliła ponadto na znaczne uproszczenie procesu pobierania aplikacji SkyCash. Jeżeli pasażer, który nie jest jeszcze użytkownikiem systemu, zbliży telefon do plakatu lub zeskanuje fotokod, otrzyma link do programu. Obsługa technologii zbliżeniowej i fotokodów będzie dostępna w SkyCash 2.0 – nowej wersji aplikacji, która pojawi się już wkrótce.

0
Źródło: Koleje Mazowieckie
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.