Tablet z Androidem dla twardziela-profesjonalisty

Panasonic Toughpad FZ-A1 już dostępny w Polsce.

Toughpad FZ-A1 przeznaczony jest dla osób, które potrzebują lekkiego i wydajnego urządzenia mobilnego, zapewniającego efektywną pracę niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Urządzenie ważące niespełna 1 kilogram jest zabezpieczone przed oddziaływaniem wody oraz kurzu. Tablet może pracować w temperaturach od –10 °C do +50 °C, zaś jego konstrukcja gwarantuje odporność na upadki z wysokości do 120 cm.

Toughpad FZ-A1 wyposażony jest w matowy ekran XGA typu multi touchscreen o przekątnej 10,1 cala. Matryca o wysokiej jasności pokryta jest filtrem redukującym odbicie światła, co powinno pozwolić na wygodne korzystanie z tabletu nawet w ostrym słońcu. Tablet zawiera dwurdzeniowy procesor Marvell o częstotliwości 1,2GHz, 1GB pamięci RAM zaś pojemność dysku twardego urządzenia wynosi 16 GB. Ilość zapisywanych danych można zwiększyć do 32 GB dzięki kartom Micro SD.

Mobilność tabletu i dostęp do niezbędnych danych zapewnia moduł WiFi oraz technologia Bluetooth v2.1. Poprzez zamontowanie opcjonalnego bezprzewodowego modułu łączności szerokopasmowej 3G Ericsson F5521gw możliwe jest pobieranie danych z prędkością do 21Mbps. Urządzenie posiada wbudowany system nawigacji satelitarnej (GPS). Swobodę pracy z Toughpadem FZ-A1 zapewnia bateria umożliwiająca działanie tabletu przez 10 godzin bez konieczności podłączenia do prądu.

W tablecie zamontowane zostały aparaty o rozdzielczości 2 Mpx z przodu i 5 Mpx z tyłu, które pomagają w tworzeniu dokumentacji fotograficznej. Ponadto Toughpad FZ-A1 oferuje możliwość złożenia podpisu na dotykowym ekranie urządzenia.

„Większość tabletów dostępnych na rynku charakteryzuje się konstrukcją, która uniemożliwia ich wykorzystanie w miejscach innych niż biuro, dom czy kawiarnia. Tymczasem użytkownicy w swojej pracy często potrzebują urządzeń mobilnych, odpornych na trudne warunki terenowe i atmosferyczne. Dlatego stworzyliśmy tablet Toughpad FZ-A1, który łączy w sobie wysokie parametry techniczne i wytrzymałość, charakterystyczną dla marki Panasonic Toughbook. Teraz urządzenie dostępne jest również na polskim rynku.” — mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

Toughpad FZ-A1 objęty jest 36 miesięczną gwarancją. Wraz z urządzeniem dostępne są również dodatkowe akcesoria, takie jak torby i pokrowce, systemy zasilania oraz uchwyty do montażu na biurkach i wewnątrz pojazdów. W Polsce tablet znajduje się w sprzedaży u Autoryzowanych Partnerów Handlowych Panasonic w cenie od 4800 zł netto (wersja standardowa) oraz 5500 zł netto (wersja z modułem 3G).