Windows 8 w wersji opancerzonej

Panasonic rozszerza ofertę o Toughbooka CF-AX2 - wzmocniony ultrabook, który można przekształcić w tablet. Cienkie urządzenie, wyposażone w obrotowy, dotykowy ekran HD o przekątnej 11,6 cala, należy do najlżejszych w swojej klasie. Nowy Toughbook, działający w oparciu o system operacyjny Windows 8 Pro, został zaprojektowany z myślą m.in. o mobilnych pracownikach z branży handlowej oraz kadrze kierowniczej.

Toughbook CF-AX2 to hybrydowy, wzmocniony ultrabook pracujący na systemie operacyjnym Windows 8, który po obróceniu ekranu o 360 stopni wygląda i pracuje jak tablet. Urządzenie zostało wyposażone w dotykowy ekran o przekątnej 11,6 cala, obsługujący maksymalnie 10 aktywnych punktów jednocześnie. Sama matryca pokryta jest filtrem redukującym odbicie światła, co pozwala na wygodne korzystanie z Toughbooka nawet w ostrym słońcu. Dodatkowo urządzenie jest odporne na upadek z wysokości do 76 cm oraz nacisk na ekran z siłą 100 kG.

W obudowie grubości 18 mm znalazł się energooszczędny procesor Intel CoreTMi5-3427U o częstotliwości 1.8GHz, który otrzyma wsparcie ze strony 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Dane w urządzeniu przechowywane będą na szybkim dysku SSD o pojemności 128 GB. Na wyposażeniu CF-AX2 znalazł się czytnik kart SDXC/SDHC/SD oraz porty HDMI, VGA i LAN i dwa wejścia USB 3.0, przez które można podłączyć dodatkowe urządzenia peryferyjne.

Pomimo bogatego wyposażenia, nowy Toughbook waży jedynie 1,15 kg, będąc najlżejszym urządzeniem w swojej klasie. Standardowa bateria CF-AX2 pozwala na pracę przez 8 godzin bez podłączenia do zasilania, zaś czas działania urządzenia może zostać przedłużony dzięki dodatkowej baterii. Mobilność i swobodę pracy CF-AX2 zwiększają moduły WiFi i Bluetooth 4.0 oraz opcjonalny modem 3G. Urządzenie może zostać również wyposażone w technologię Intel Anti Theft oraz czytnik Smart Card.

„CF-AX2 stanowi nową jakość w kategorii biznesowych ultrabooków. Hybrydowa konstrukcja, umożliwiająca korzystanie z urządzenia zarówno w formie tradycyjnego notebooka jak i tabletu, oraz wyposażenie zapewniające wydajność i mobilność, sprawiają, że nowy Toughbook może elastycznie dopasować się do potrzeb mobilnych użytkowników.” — mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży u Autoryzowanych Partnerów Handlowych Panasonic w pierwszym kwartale 2013 roku.

0
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.