Windows Blue bez Menu Start

Nie wszystkim podoba się następca Menu Start, zaprezentowany w Windows 8 i Windows RT. Witryna CNbeta, która jak dotąd bezbłędnie podawała wycieki na temat Windows 8, informuje, że Windows Blue nie przywróci starego menu.
Ekran startowy w Windows 8

Ekran startowy w Windows 8

Menu Start nie żyje. Jego żywot został zakończony w Windows 8/RT, a śmierć zostanie przypieczętowana przez Windows Blue. Osoby, które nie zgadzają się z tym, że nowy ekran startowy to lepsze rozwiązanie, będą musiały się z tym jakoś pogodzić.

CNbeta podaje jednak, że Pulpit w Windows Blue nie zniknie, jak niektórzy się obawiali. Microsoft nie tylko nie chce go uśmiercać, a ma zamiar dalej go usprawniać. Szczególnie pasek zadań ma dostać kilka uaktualnień. Niestety, nie wiemy jakich.

Ten sam portal informuje również, że interfejs Blue ma zostać jeszcze bardziej spłaszczony estetycznie, w myśl filozofii Metro, jądro systemu ma zostać uaktualnione do wersji 6.3, a sam system ma być darmowy lub bardzo tani. Efekty Aero mają całkowicie zniknąć z systemu.

Windows Blue ma pojawić się na rynku w lecie 2013 roku. System Windows ma otrzymywać co roku jedną dużą aktualizację. Nie jest pewne, czy Blue będzie nowym systemem, czy też darmowa lub tanią aktualizacją dla Windows 8.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.