18-megapikselowy Nikon z 42-krotnym zoomem optycznym

Coolpix P520 – megazoom dla wymagających.

Nikon Coolpix P520 to wszechstronny aparat hybrydowy, który wyposażono w obiektyw z najkrótszą ogniskową 24 mm (ekwiwalent dla filmu 35mm) i 42-krotnym zoomem optycznym, należący najdłuższych na rynku. Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18 megapikseli mierzy 1/2.3″. Model P520 został wyposażony w ruchomy ekran LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 921 tys. punktów, stosowany również w lustrzankach cyfrowych.

Bardziej zaawansowanym użytkownikom Coolpix P520 pozwala na pełny dostęp do manualnych ustawień aparatu, m.in. za pośrednictwem pokrętła ustawiania parametrów ekspozycji (P/S/A/M) oraz trybu użytkownika, za pomocą którego można błyskawicznie przywoływać ulubioną konfigurację. Dedykowany przycisk filmowania w rozdzielczości Full HD umożliwia natychmiastową rejestrację obrazów wideo.

Aparat wyposażono również we wbudowany odbiornik GPS, rejestrujący miejsce wykonania zdjęcia, poprzez dodanie do niego znacznika geograficznego.

Model COOLPIX P520 jest oferowany w 3 kolorach: srebrnym, czarnym oraz czerwonym. Do sprzedaży trafi pod koniec lutego 2013 roku. Cena: 450 dolarów (ponad 1400 złotych).