18-megapikselowy Nikon z 42-krotnym zoomem optycznym

Coolpix P520 – megazoom dla wymagających.

Nikon Coolpix P520 to wszechstronny aparat hybrydowy, który wyposażono w obiektyw z najkrótszą ogniskową 24 mm (ekwiwalent dla filmu 35mm) i 42-krotnym zoomem optycznym, należący najdłuższych na rynku. Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18 megapikseli mierzy 1/2.3″. Model P520 został wyposażony w ruchomy ekran LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 921 tys. punktów, stosowany również w lustrzankach cyfrowych.

Bardziej zaawansowanym użytkownikom Coolpix P520 pozwala na pełny dostęp do manualnych ustawień aparatu, m.in. za pośrednictwem pokrętła ustawiania parametrów ekspozycji (P/S/A/M) oraz trybu użytkownika, za pomocą którego można błyskawicznie przywoływać ulubioną konfigurację. Dedykowany przycisk filmowania w rozdzielczości Full HD umożliwia natychmiastową rejestrację obrazów wideo.

Reklama

Aparat wyposażono również we wbudowany odbiornik GPS, rejestrujący miejsce wykonania zdjęcia, poprzez dodanie do niego znacznika geograficznego.

Model COOLPIX P520 jest oferowany w 3 kolorach: srebrnym, czarnym oraz czerwonym. Do sprzedaży trafi pod koniec lutego 2013 roku. Cena: 450 dolarów (ponad 1400 złotych).