67-letnia Belgijka chciała przejechać 150 km, ale GPS wywiózł ją do… Chorwacji

Nawigacja samochodowa czy mapy internetowe potrafią być niezwykle pomocnym narzędziem. Niestety, potrafią też całkowicie wyprowadzić w pole.

Jak relacjonuje hiszpański dziennik El Mundo, pewna 67-letnia Belgijka chciała przejechać niespełna 150 kilometrów na północ, z miejscowości

Hainault Erquelinnes do Brukseli. Niestety, nie znała drogi, więc włączyła nawigację GPS. Ta, zamiast na północ, poprowadziła kobietę na południe. Ostatecznie wycieczka trwała dwa dni, w ciągu których Belgijka przejechała prawie 1500 kilometrów i wylądowała w Zagrzebiu, w Chorwacji.

– Byłam rozkojarzona, więc cały czas wciskałam gaz. Widziałam wszystkie znaki drogowe po drodze, najpierw po francusku, potem po niemiecku, ale byłam tak rozkojarzona, że jechałam dalej. Aż nagle znalazłam się w Zagrzebiu i dotarło do mnie, że to już nie jest Belgia – tłumaczy

Sabine Moreau

.

Jej syn zgłosił zaginięcie na policję, gdy kobieta po kilku godzinach nie wróciła do domu.

Jak później przyznała policjantom, po drodze spała kilka godzin w samochodzie, a nawet miała niegroźną stłuczkę.

0
Źródło: El Mundo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.