B300 – i nie ma mocnych…

To niezwykle trwałe urządzenie, stosowane było do tej pory głównie w militariach i przemyśle. Dziś sprzęt odporny na ekstremalne warunki atmosferyczne oraz najbardziej brutalne traktowanie dostępny jest w sprzedaży detalicznej.

„Getac oferuje jeden z najszybszych, multi-certyfikowanych, pancernych laptopów o 30 godzinnym trybie pracy na baterii i pięcioletniej gwarancji, której nie znajdziesz wśród bezpośrednich konkurentów” – zapewnia Peter Molyneux, Prezes Getac UK.

B300 posiada pancerną obudowę ze stopu magnezu oraz dodatkowe uszczelnienie, które zapewnia ochronę przed wodą i pyłem (certyfikat IP65). Dodatkowe wzmocnienia sprawiają, że notebook jest odporny na upadki z wysokości do 1,8 m. Nie straszne są mu wstrząsy ani wibracje (certyfikat MIL-STD-810G), a opcjonalny certyfikat ANSI jest gwarancją, że urządzenie nie spowoduje eksplozji w strefie zagrożonej wybuchem.

B300 doskonale znosi temperatury. Nie należy obawiać się mrozów sięgających -29°C ani skwaru do 60°C. Nawet wilgotność powietrza do 95% RH nie zakłóci czynnej pracy urządzenia. Na życzenie klienta notebook może być przystosowany do długotrwałej eksploatacji w trudnych, wysoko korozyjnych warunkach, nawet we mgle solnej.

W stanie spoczynku sprzęt wytrzymuje w temperaturach od -51°C do 71°C. Pracę w trudnych warunkach wspomaga także ekran QuadraClear o jasności 1400 NITS wraz z powłokami antyodblaskowymi, co zapewnić powinno dobrą widoczność w każdych okolicznościach. Wszystko to dzięki ekranowi 13.3′′ TFT LCD XGA (1024×768), który może dodatkowo posiadać system obrazowania nocnego (noktowizor).

Notebook B300 działa na systemie operacyjnym Windows 7 Professional, ma wbudowany procesor nowej generacji Intel Core i5 2,6 GHz lub Intel Core i7 2,9 GHz. . Uzupełnia go zintegrowana karta Intel HD Graphics 4000.

Dodatkowo notebook zawiera oprogramowanie Getac Utility do zarządzania komputerem, pamięć operacyjną, którą można rozbudować z 4 GB do 8 GB, natomiast tradycyjny dysk 500GB można zastąpić dyskiem SSD 256GB.

Nowością jest żywotność baterii (Li-Ion 8700 mAh), która w trybie eco działa do 15h, a przy zastosowaniu dwóch akumulatorów (główny i dodatkowy zamiast napędu DVD) aż do 30h.

Peter Molyneux tak wypowiada się o notebook’u: „Koń pociągowy Getac pod względem rozwiązań został właśnie turbodoładowany. B300 – jest już jednym z najbardziej popularnych i elastycznych urządzeń – teraz oferuje użytkownikom jeszcze większą moc i zdolność do poprawy wydajności.”

Niewątpliwą zaletą jest chłodzenie pasywne, bez użycia wewnętrznego wentylatorka.

Jeśli martwisz się, że twój notebook może trafić w niepowołane ręce – zapomnij o tym. Zabezpiecza go TMP 1.2, czytnik linii papilarnych oraz czytnik kart chipowych. Ciekawostką jest też Night Vision. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne gogle, by móc pracować przy wyłączonym podświetlaniu matrycy, czyli całkowicie niewidocznie dla postronnego obserwatora np. na poligonie.

Dodatkowo B300 jest dobrą propozycją dla osób, które potrzebują danych GPS w terenie. Jego chipset GPS SiRFstarIV zapewniać ma szybkie i dokładne wyszukiwanie i wskazywaniu lokalizacji poniżej 2,5 m. Getac B300 oferuje różnorodny zestaw portów we/wy, które dodatkowo są chronione szczelnymi klapkami: RS232, Ethernet, VGA, HDMI, IEEE1394a, USB 3.0. B300 mierzy 30x26x6 cm i waży 3,6 kg.

Notebook B300 dostępny jest w sklepie internetowym www.rugged.com.pl. Cena: 11 026 zł netto.

0
Źródło: Elmark Automatyka
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.