BlackBerry prezentuje nowe super-Jeżynki!

BlackBerry (wcześniej RIM) wprowadza na rynek dwa nowe smartfony, oparte na nowej platformie BlackBerry 10.

Nowe smartfony z oprogramowaniem BlackBerry 10 wyposażone są w dwurdzeniowe procesory 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazda kart pamięci. Oba modele zawierają wyjście micro HDMI do prezentacji oraz czujniki NFC do obsługi mobilnych płatności i wymiany informacji przez dotknięcie smartfonem. Oba modele wyposażono w wymienną baterię.

Smartfony BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10 dostępne będą w wersjach 4G LTE lub HSPA+. Wszystkie modele umożliwiają roaming na całym świecie. Smartfony BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10 będą dostępne w kolorach białym i czarnym.

Cena BlackBerry Z10 z 3-letnią umową będzie wynosić w Kanadzie równowartość około 500 złotych. Smartfon ma być dostępny lada dzień. BlackBerry Q10 trafi na półki sklepowe dopiero w kwietniu.

Nowe funkcje platformy BlackBerry 10:

  • Zawsze dostępny BlackBerry Hub to centralne miejsce do zarządzania całą komunikacją — pocztą osobistą i służbową, wiadomościami BBM, a także aktualizacjami i powiadomieniami z mediów społecznościowych.
  • BlackBerry Flow umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy funkcjami i aplikacjami, ułatwiając i przyspieszając wykonywanie różnych zadań. Można na przykład dotknąć pozycji na liście uczestników spotkania, aby wyświetlić ostatni tweet lub profil LinkedIn danej osoby. Po dotknięciu miniatury zrobionego właśnie zdjęcia uruchamia się Edytor zdjęć, umożliwiając szybkie zastosowanie efektów i filtrów oraz udostępnienie zdjęcia kontaktom.
  • Klawiatura dostosowuje się do potrzeb użytkownika — uczy się używanych przez niego słów oraz sposobu ich wykorzystania, a następnie podpowiada je, umożliwiając szybsze i bardziej bezbłędne pisanie.
  • Przy użyciu komunikatora BBM można błyskawicznie udostępniać informacje najważniejszym osobom. BBM obejmuje funkcje połączeń głosowych i czatu wideo, a także umożliwia dzielenie ekranu z innym kontaktem na platformie BlackBerry 10.
  • Technologia BlackBerry Balance w elegancki sposób zabezpiecza aplikacje oraz dane firmowe i oddziela je od materiałów osobistych w urządzeniach BlackBerry.
  • Time Shift to funkcja fotograficzna do robienia zdjęć grupowych, na których wszyscy się uśmiechają i nie zamykają oczu. Story Maker umożliwia tworzenie filmów HD przy użyciu kolekcji zdjęć i wideo, a także muzyki i efektów. Film taki można natychmiast udostępnić.
  • Szybka, nowa przeglądarka obsługuje standard HTML5 – przewijanie i powiększanie obrazu przebiega płynnie i szybko. Przeglądarka zawiera wiele zaawansowanych funkcji, obsługuje wiele kart oraz przeglądanie prywatne, udostępnia tryb czytnika i integruje się z platformą, ułatwiając udostępnianie materiałów.
  • BlackBerry Remember integruje notatki, zadania i wiele innych elementów. Pomaga w porządkowaniu informacji w smartfonie i przypisywaniu ich do różnych projektów lub pomysłów. W ten sposób można gromadzić różne materiały, takie jak witryny internetowe, wiadomości e-mail, zdjęcia, dokumenty i inne pliki. Następnie można tworzyć odpowiednie zadania, ustawiać terminy i śledzić postępy realizacji. Jeżeli w smartfonie BlackBerry 10 jest skonfigurowane konto służbowe, z funkcją BlackBerry Remember będą automatycznie synchronizowane zadania programu Microsoft Outlook. BlackBerry Remember synchronizuje także informacje z kontem Evernote.
  • Platforma zawiera wbudowaną obsługę protokołu Microsoft Exchange ActiveSync, dzięki czemu BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10 umożliwiają łatwe łączenie i zarządzanie. Za pośrednictwem rozwiązania BlackBerry Enterprise Service 10 można ponadto uzyskiwać bezpieczny dostęp do firmowej poczty, aplikacji i danych za zaporą sieciową oraz korzystać z innych funkcji zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie.
0
Źródło: BlackBerry
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.