Układ AMD Fusion APU to kombinacja procesora centralnego z kartą graficzną

CES 2013: AMD pokazuje pierwsze czterordzeniowe układy SoC

Firma AMD zaprezentowała nowe procesory APU i układy SoC

Firma AMD dała możliwość rzucenia okiem na swoje nadchodzące procesory APU i ogłosiła współpracę z firmą VIZIO na zasadach OEM. Na zorganizowanym na targach Consumer Electronics Show (CES) spotkaniu dla prasy i analityków firma AMD zademonstrowała działające próbki swoich pierwszych procesorów APU w formie chipu SoC o kodowej nazwie „Kabini” i „Temash”, które będą pierwszymi w branży czterordzeniowymi układami SoC x86. Debiut obu procesorów APU zaplanowany jest na pierwszą połowę 2013 roku.

Przy demonstracji wykorzystano wachlarz nowoczesnych aplikacji oraz gier, które uruchamiano na ultracienkim notebooku wyposażonym w procesor „Kabini”, a także na tablecie i hybrydowym notebooku z procesorem „Temash”.

Firma AMD zaprezentowała także nowy procesor APU o kodowej nazwie „Richland”, który jest obecnie wysyłany do producentów OEM i zapewnia wzrost wydajności graficznej w zakresie od ponad 20 do nawet 40% w stosunku do poprzedniej generacji procesorów APU Serii A firmy AMD. Procesory „Richland” mają pojawić się na rynku wraz z nowym oprogramowaniem dla użytkowników, które np. rozpoznając ich gesty i twarze.

Po procesorach „Richland” pojawią się 28-nanometrowe procesory APU o kodowej nazwie „Kaveri” z rewolucyjną architekturą heterogeniczną (HSA), których początek dystrybucji powinien rozpocząć się w drugiej połowie 2013 roku.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News