CES 2013: Lenovo szykuje monstrualny tablet

Lenovo zapowiedział IdeaCentre Horizon Table PC – potężny, ośmiokilogramowy i aż 27-calowy komputer z Windows 8, który można położyć na płasko na każdej powierzchni.

Komputer został wyposażony w stojak, dzięki czemu może zostać wykorzystany jak każdy typowy desktop AIO, ale samo urządzenie ma również funkcje pozwalające wykorzystywać go jako… „zwykły” tablet. Wbudowana bateria pozwala na pracę bez zewnętrznego zasilania przez dwie godziny. Po położeniu go na płasko pojawia się dodatkowy interfejs, Lenovo Aura, który ułatwia pracę w tym trybie.

Urządzenie sprzedawane będzie z elektroniczną kostką oraz czterema joystickami i strikerami, które mają wprowadzić nową jakość w elektronicznej rozrywce.

Sam komputer będzie wyposażony we własny sklep z aplikacjami, który będzie funkcjonował obok Sklepu Windows. Znajdziemy tam gry i aplikacje, w tym takie, które będą uruchamiały się na emulatorze BlueStacks.

Serce komputera stanowią procesor Intel Core i7 oraz karta graficzna GeForce GT 620M z gigabajtem pamięci RAM. Maszyna będzie też wyposażona w 8 GB pamięci RAM i terabajtowy dysk twardy, z możliwością dołączenia 64-gigabajtowego dysku SSD. Ekran pracował będzie w rozdzielczości Full HD. Nie zabraknie kamery internetowej i czytnika kart pamięci 6-w-1.

Za całość zapłacimy 1699 dolarów. Premiera: latem.

IdeaCentre Horizon Table PC będzie miał też większego brata, ponieważ Lenovo pracuje nad wersją… 39-calową! Nazwa kodowa to „Gamma”. Nie wiadomo jednak, kiedy pojawi się na rynku.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.