CES 2013: Nvidia wypuszcza własną konsolę do gier!

To, póki co, największe zaskoczenie na targach CES 2013. Mobilna konsola Nvidii zarządzana jest przez system Android, a moc zapewnia jej procesor Tegra 4.

Androidowy Project Shield z Tegrą 4 wyposażona jest w wygodny gamepad, pojemną baterię (Nvidia twierdzi, że czeka nas 5-10 godzin grania z 38-watogodzinową baterią) i czystego Androida bez nakładki producenta.

Z tyłu znajdziemy złącze HDMI, slot na kartę microSD, wyjście 3,5 mm jack oraz microUSB. Gry będą wyświetlane na 5-calowym ekranie dotykowym, który najprawdopodobniej pracuje w rozdzielczości 720p.

Nazwa Shield pochodzi od wymiennych obudów, które będzie można dokupować, by wyróżnić się od innych graczy.

Podczas prezentacji konsola radziła sobie z wyświetlaniem wideo w rozdzielczości 4K i gier bezpośrednio na zewnętrznym wyświetlaczu. Tegra 4 nie dostała nawet zadyszki. Konsola pozwala na instalacje gier zarówno z Google Play jak i TegraZone.

Project Shield potrafi również połączyć się z komputerem wyposażonym w kartę GeForce, dzięki czemu gry z „dużego” komputera są strumieniowane na ekran konsoli przez sieć. Mogą to być zarówno gry z własnej kolekcji, jak i te ze Steama i Big Picture Mode. Można też połączyć przez port HDMI konsolę z telewizorem, dzięki czemu możemy na jego ekranie oglądać strumieniowane gry.

Cena nie jest znana. Produkt jest wciąż w fazie prototypu, ale ma się pojawić na rynku już w drugim kwartale bieżącego roku.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.