CES 2013: Prezes Valve nazywa Windows 8 „wielkim smutkiem”

Gabe Newell nie zmienił zdania, wciąż jest bardzo niezadowolony z nowego systemu Microsoftu.

Windows 8

Windows 8

Na chwilę obecną niecałe siedem procent użytkowników Steama korzysta z Windows 8. Jest ich znacznie więcej niż użytkowników Linuxów i Maków i bardzo niewiele mniej od użytkowników siedmioletniej Visty, ale i tak nie przekonuje to Newella. Podczas targów CES 2013 nazwał ten system „wielkim smutkiem” i stwierdził, że „niskie statystyki” to wina „braku zainteresowania”.

Problemem z Windows 8 nie jest tylko model dystrybucji Microsoftu. Jako ktoś, kto uczestniczy w rozwoju ekosystemu PC, bardzo się cieszę z szybszych sieci bezprzewodowych i nowych standardów, czy z szybszych kart graficznych. Windows 8 był wielkim smutkiem. Rani wszystkich w przemyśle PC. Zamiast ekscytacji związanej z kupnem nowych komputerów i oprogramowania, mamy 20-procentowy spadek w ich sprzedaży. Nie tak powinna działać nowa generacja systemów operacyjnych. Powinien być 40-procentowy wzrost, a nie 20-procentowy spadek. To mnie przeraża. Zacząłem używać Windows 8, i uważam, że jest nieużywalny — twierdzi Newell.

Reklama

Komputer Steam Box firmy Valve nie będzie wykorzystywał Windows. Newell stawia na Linuxa, aczkolwiek będzie można w nim doinstalować Windows. Uważa też, że z czasem Steam Box stanie się serwerem, do którego będzie można podłączyć „osiem telewizorów i osiem padów i wszyscy będą cieszyli się wspaniałą wydajnością.” –

Jeśli robisz coś fajnego, co jest warte czasu ludzi, wtedy to kupią. Jeżeli robisz coś, co nie jest fajne i co jest do bani, możesz wydać tyle dolarów na marketing ile chcesz, ale i tak tego nie zrobią — twierdzi Newell.