CES 2013: Procesory Intel Core o TDP równym tylko 7 W

Linia procesorów Intel Core o niskim poborze mocy osiąga granicę 7 watów, umożliwiając konstruowanie cieńszych i lżejszych tabletów oraz dotykowych ultrabooków, z obracanym lub odłączanym ekranem.
Lenovo IdeaPad Yoga

Lenovo IdeaPad Yoga

Intel zapowiadał we wrześniu zeszłego roku nową linię procesorów do nadchodzącej rodziny Intel Core czwartej generacji. Procesory te oferują pobór mocy na poziomie około 10 watów, a mimo tego zapewniają wysoką wydajność, której domagają się użytkownicy.

Za rok

Procesory Intel Core czwartej generacji umożliwiają całodzienną pracę na zasilaniu bateryjnym — stanowi to największy wzrost energooszczędności w historii firmy. W nowych systemach bateria ma wystarczyć na 9 godzin ciągłej pracy.

Aby zademonstrować zalety procesorów Intel Core czwartej generacji, Kirk Skaugen pokazał nową konstrukcję referencyjną ultrabooka z odłączanym ekranem (o kryptonimie „North Cape”), który zmienia się w tablet o grubości 1 cm, a po zadokowaniu może działać nawet 13 godzin na zasilaniu bateryjnym.

Zademonstrowano też nowe sposoby interakcji z urządzeniami komputerowymi, w tym naturalną obsługę z wykorzystaniem kamery 3D. Intel pokazał aplikacje działające na ultrabooku, w których można było manipulować obiektami za pomocą swobodnych ruchów rąk i palców, a także głosem i wyrazem twarzy. Wszystkie te programy wykorzystują wersję beta pakietu SDK Intel Perceptual Computing.

Intel oczekuje, że w tym roku więcej ultrabooków i systemów all-in-one (AIO) zaoferuje aplikacje do sterowania głosowego (Dragon Assistant) oraz rozpoznawania twarzy (Fast Access), które zapewnią większą wygodę i uwolnią użytkowników od haseł.

Dziś

Intel dołączył linię procesorów o niskim poborze mocy również do bieżącej rodziny Intel Core trzeciej generacji. Dostępne już dziś, procesory te mają pobór mocy ograniczony nawet do 7 watów, co zapewnia producentom większą elastyczność w tworzeniu cieńszych, lżejszych konstrukcji. Obecnie trwają prace nad kilkunastoma konstrukcjami opartymi na tych nowych procesorach.

Oczekuje się, że zapewnią one pełen komfort pracy w mobilnych urządzeniach, takich jak tablety i ultrabooki z obracanymi ekranami. Ultrabook Lenovo IdeaPad Yoga 11S oraz przyszły ultrabook firmy Acer z odłączanym ekranem będą jednymi z pierwszych urządzeń wyposażonych w nowe procesory Intela.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.