CES 2013: Znamy cenę tabletu Razera zaprojektowanego z myślą o grach wideo

To tablet, to PC, to konsola. Właściwie Razer Edge łączy cechy wszystkich tych urządzeń, będąc jednocześnie w pełni funkcjonalnym komputerem PC i najwydajniejszym tabletem na świecie. Urządzenie posiada cztery, stworzone specjalnie z myślą o graczach, tryby pracy i umożliwia swobodną grę we wszystkie znane z PC tytuły i wygodną obsługę aplikacji.

Firma Razer ogłosiła dzisiaj plany rozpoczęcia produkcji ciepło ocenianego konceptu Projekt Fiona. Dystrybucja Razer Edge do sieci sprzedaży w Północnej Ameryce i w rejonie Azji-Pacyfiku ma nastąpić jeszcze w tym roku.

„Projektując autorski tablet, za cel postawiliśmy sobie dostarczenie fenomenalnych wrażeń wszystkim graczom mobilnym. Łącząc najlepsze cechy komputerów PC i konsol oraz wykorzystując potencjał systemu Windows 8 udało nam się osiągnąć zamierzony cel”. – komentuje Min-Liang Tan, współzałożyciel, CEO i dyrektor kreatywny Razer. „Jak łatwo się domyślić, społeczność fanów dała nam jasny sygnał, że zmierzamy w dobrym kierunku. Dzisiaj wdrażamy nasze plany w życie i przy niesłabnącym wsparciu graczy tworzymy urządzenie, jakiego jeszcze nie widział świat”.

Tablet został zaprojektowanych przez samych graczy w procesie crowdsourcingu, w którym miliony osób miały okazję zadecydować o finalnej specyfikacji Edge. Firma Razer zdecydowała, że to właśnie społeczność graczy wybierze optymalny hardware, gabaryty czy nawet przedział cenowy, oddając swoje głosy, komentując i zgłaszając pomysły na Facebooku czy Twitterze

Dzięki procesorowi Intel Core, Razer Edge powinien poradzić sobie nawet z najnowszymi grami, zachowując ich pełną funkcjonalność. Karta grafiki Nvidia GeForce z kolei powinna zapewnić przyzwoitą jakość obrazu.

„Gracze to wyjątkowo wymagająca społeczność, szczególnie jeśli chodzi o wydajność. Z przyjemnością pracowaliśmy wspólnie z Razerem nad zaspokojeniem ich potrzeb poprzez stworzenie potężnego tabletu, opartego na rodzinie procesorów Intel Core 3. generacji.” – mówi Brad Graff, Director of Consumer Marketing, Mobile Communications Group w firmie Intel. „Razer Edge to najlepszy przykład na to, jak wiele mogą osiągnąć liderzy innowacji, współpracując ze sobą”.

Dzięki wykorzystaniu systemu Windows 8 i architektury Intel, Razer Edge będzie natywnie obsługiwał szeroką gamę najnowszych gier, bez konieczności portowania, czy dodatkowej optymalizacji.

Urządzenie będzie dostępne w dwóch modelach: standardowym Razer Edge i Razer Edge Pro. Podstawowa wersja zostanie wyposażony w procesory Intel Core i5, GPU Nvidia GT640M LE, 4 GB pamięci DDR3 RAM i dysk SSD o pojemności 64GB. Razer Edge Pro z kolei będzie posiadał mocniejszy procesor Intel Core i7, GPU Nvidia GT640M LE, 8GB pamięci DDR3 RAM oraz dysk SSD o pojemności 128GB lub 256GB. Oba modele, wyposażone również w akcelerometr, będą dostępne w sprzedaży w cenie od $999.

Obydwie wersje pojemnościowe Razer Edge Pro będą także oferowane w zestawie z kontrolerem. Wszystkie modele będą wyposażone w port USB 3.0, łączność Bluetooth 4.0 oraz będą szeroko dostępne w sprzedaży, także online, w tym na www.razerzone.com.

Dzięki czterem trybom pracy: trybowi tabletu, trybowi laptopa z dołączaną klawiaturą, dołączanym kontrolerom i stacji dokującej, Razer Edge zyska na funkcjonalności, a każdy z graczy wykorzysta go w idealny dla siebie sposób. Tryb tabletu pozwoli wykorzystać obsługę dotykiem Windows 8. Opcjonalna przystawka z klawiaturą, która ma się pojawić w trzecim kwartale bieżącego roku, pozwoli na komfort pracy znany wszystkim posiadaczom laptopów i dodatkowo będzie zawierała wbudowaną, odłączaną baterię 40Wh. Dzięki opcjonalnym kontrolerom, gracze przemienią Razer Edge w prawdziwą konsolę do gier. Są one wyposażone w analogi i funkcję wibracji. Przystawka ma kosztować 249 dolarów.

Dodatkowa bateria, w cenie 69 dolarów, dwukrotnie wydłuży czas pracy urządzenia, zasilając dodatkowo podstawkę z klawiaturą oraz kontroler.

Razer Edge może także zostać podłączony do stacji dokującej (cena: 99 dolarów) i stać się tym samym częścią domowego systemu rozrywki. Stacja zaoferuje trzy dodatkowe porty USB 2.0, port HDMI 1.4 oraz złącza mic-in i audio-out. W tym trybie, Razer Edge stanie się pełnowartościowym komputerem PC, który dodatkowo można podłączyć do ekranu TV i obsługiwać za pomocą dowolnych urządzeń peryferyjnych Razera.

0
Źródło: Razer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.