Crytek o przejęciu Homefront 2

Na licytacji marek i firm należących do THQ, Crytek za skromne pół miliona dolarów kupił prawa do Homefronta 2, którego tworzy w swoim brytyjskim oddziale. Dziś dzięki portalowi Gamastura dowiedzieliśmy się, co sądzą o tym zakupie włodarze firmy.

CEO Cryteka Cevat Yerli i główny menedżer Nick Button-Brown w wywiadzie dla Gamasutra.com nie kryli radości. Button-Brown zakup praw do marki nazwał ‚całkiem dobrym interesem’ i podkreślił, że są bardzo zadowoleni z przejęcia marki, choć szkoda im ludzi pracujących nad Homefront 2 po stronie THQ. Ci ludzie stracili już pracę. Decyzja o zakupie gry została podjęta, gdyż aktualny stan prac nad tym tytułem jest zaawansowany, a projekt prezentuje się naprawdę dobrze i widać ogromny progres.

Menedżer Cryteka zauważa również fakt, że nikt inny nie licytował gry, dzięki czemu przejęcie marki było bezproblemowe i dość tanie (dokładnie kosztowało 540 tys. dolarów). Powód? Według Buttona-Browna nikt nie chciał gry, bo musiałby współpracować z jego firmą w zakresie dokończenia prac produkcyjnych, co wywołałoby zamieszanie: konieczność zawierania nowych umów itd.

Na pytanie o wydawcę Homefronta 2, Cevat Yerli odpowiada, że jest zbyt wcześnie i nie może podać żadnych firm. Button-Brown dodaje, że wiele osób jest zainteresowane tym tytułem. Premiera gry nie zostanie przesunięta, ale na razie Crytek nie chce podać dokładnego dnia debiutu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.